Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.10.2023

Uratuj życie oddając krew. Dołącz do zbiórki w Siechnicach

Każdego dnia setki osób potrzebuje transfuzji krwi z różnych powodów, takich jak wypadki, operacje, choroby czy porody powikłane. Dlatego też oddawanie krwi jest niezwykle ważne i może uratować życie wielu ludziom. W Siechnicach po raz kolejny organizowana jest zbiórka krwi. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

Siechnice: Uratuj życie oddając krew. Dołącz do zbiórki w Siechnicach

Oddawać krew będzie można w sobotę, 7 października w godz. 9:00 - 13:00 w pobliżu Hali sportowej (bliżej boisk) w Siechnicach przy ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6a. Aby wziąć udział w zbiórce, organizatorzy proszą o kliknięcie przycisku "wezmę udział" na wydarzeniu na platformie społecznościowej Facebook (tutaj). Organizatorem wydarzenia jest pani Iwona Obiedzińska.

Pamiętajmy, że oddawanie krwi to czyn, który ma ogromne znaczenie dla osób potrzebujących pomocy medycznej. Każdy z nas może być potencjalnym dawcą i mieć realny wpływ na czyjeś życie. Dlatego, jeśli masz możliwość i chęć, dołącz do zbiórki krwi w Siechnicach i stań się bohaterem dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Twoja krew może naprawdę uczynić różnicę.

Kto może oddać krew?

Osoby pełnoletnie do 60. roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów (lub osoby w wieku 60-65 lat, jeżeli są regularnymi dawcami), mogą kwalifikować się jako potencjalni dawcy krwi. Przed przystąpieniem do oddawania krwi, ważne jest zwrócenie uwagi na pewne kryteria. Należy sprawdzić, czy w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przeszło się zabiegów operacyjnych, endoskopowych lub innych diagnostycznych badań, takich jak gastroskopia, panendoskopia, artroskopia czy laparoskopia. Dodatkowo, nie należy poddawać się akupunkturze, tatuażowi ani nie być leczonym krwią lub preparatami krwiopochodnymi.

W dniu planowanego oddania krwi powinniśmy być wypoczęci i nie odczuwać objawów przeziębienia. Ważne jest również, aby w trakcie procesu kwalifikacji poinformować personel medyczny o zażywanych lekach. Przed oddaniem krwi zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej naszego zdrowia.

Decyzję o możliwości oddania krwi podejmuje się na podstawie oceny przeprowadzanej bezpośrednio przed pobraniem.