Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.08.2023

Policja apeluje i przypomina: Nie pozostawiaj dziecka w nagrzanym aucie

Lato w pełni, a wraz z nim upalne dni. Naturalne są wówczas godziny, kiedy to termometry wskazują nawet 30-40 stopni w skali Celsjusza. Promienie słoneczne, choć kojarzą się nam z wakacyjnym wypoczynkiem, mogą być jednak groźne. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy w nagrzanym aucie pozostawione dzieci czy zwierzęta. Niestety, może to doprowadzić do tragedii. To właśnie dlatego policjanci apelują o rozsądek oraz odpowiedzialność. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Nawet na krótką chwilę pozostawienie dziecka/zwierzaka w aucie jest zagrożeniem.

Siechnice: Policja apeluje i przypomina: Nie pozostawiaj dziecka w nagrzanym aucie

Upalne słońce to poważne zagrożenie!

W upalne dni wnętrze samochodu może zamienić się w piekło... i to dosłownie. Niestety, bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza temperatura rośnie w zawrotnym tempie, co oznacza potencjalne niebezpieczeństwo dla pozostawionych w nim osób oraz zwierząt. Dzieci są wówczas narażone na udar cieplny lub odwodnienie.

Co ważne, uchylone okna nie zapewnią wystarczającej ilości powietrza. Co gorsza, to pozorne bezpieczeństwo może wprowadzić nas w fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli zatem zobaczysz dziecko lub zwierzę pozostawione samemu sobie w nagrzanym aucie, nie zwlekaj. Natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112, a następnie przekaż wszelkie niezbędne informacje dotyczące okoliczności. To ważne, ponieważ każda sekunda jest cenna, jeśli chodzi o ratowanie życia.

Oczywiście, trzeba też zwrócić uwagę na otoczenie, gdy widzimy pozostawione w samochodzie dziecko lub zwierzę. Należy o tym pamiętać, ponieważ właściciel pojazdu może być w pobliżu. W takim wypadku obędzie się bez zbijania szyby.

W okresie letnim, kiedy to temperatury sięgają niebezpiecznie wysokich poziomów, każdy powinien pamiętać o ryzyku związanym z pozostawieniem dziecka lub zwierzaka w nagrzanym aucie. Brak odpowiedzialności w tej kwestii może doprowadzić nas do tragedii. Dlatego bądźmy czujni, odpowiedzialni i gotowi, by zareagować w momencie, gdy tylko zobaczymy zagrożenie. Kto wie, być może staniesz się lokalnym bohaterem, gdy okaże się, że zdołałeś uratować dziecko lub zwierzaka?