Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.09.2023

Hasco-Lek wsparło Ochotniczą Straż Pożarną w Siechnicach

Agregat prądotwórczy marki Honda powiększył właśnie zasoby sprzętowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach, przy której działa jedna z trzech na Dolnym Śląsku Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych. Sprzęt został zakupiony dzięki darowiźnie finansowej od PPF Hasco-Lek S.A. Firma należy do liderów rynku farmaceutycznego w Polsce. Jeden z dwóch jej zakładów produkcyjnych jest zlokalizowany właśnie w Siechnicach.

Siechnice: Hasco-Lek wsparło Ochotniczą Straż Pożarną w Siechnicach
fot. Mat. prasowe Hasco-Lek

Ochotnicza Straż Pożarna podejmuje działania na terenie gminy Siechnice nawet 200 razy do roku. Zakupiony sprzęt znacząco wpłynie na możliwości technologiczne tej jednostki, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza działająca w ramach OSP jest włączona do krajowego systemu co umożliwia jej uczestnictwo w akcjach nawet na terenie całego kraju. To jedna z najstarszych grup ratowniczych z psami w Polsce, która uczestniczy w szczególności w akcjach poszukiwawczych, niesie pomoc przy wypadkach komunikacyjnych oraz katastrofach budowlanych.

Cieszymy się, że możemy wspierać tak aktywną jednostkę jaką jest Ochotnicza Straż Pożarna w Siechnicach. Dobro społeczności lokalnej, w której zlokalizowany jest jeden z naszych zakładów produkcyjnych jest bardzo bliskie naszemu sercu. Jesteśmy im wdzięczni za działania ratownicze podejmowane na terenie Siechnic i nie tylko
– wskazuje dr Tomasz Han, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek.

Działania poszukiwawcze prowadzone przez naszą grupę trwają często wiele godzin, przeszukujemy rozległe oraz trudne tereny. Nasz pojazd zmienia się wówczas w miejsce pracy sztabu kryzysowego. Agregat zakupiony w ramach darowizny jest niezbędny, abyśmy zadania mogli wykonywać nieprzerwanie w terenie
– dodaje Przemysław Kasprowicz, Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Siechnicach jest jedną z najprężniej działających jednostek na terenie województwa dolnośląskiego. Należy jednak podkreślić, że początki jej działalności były bardzo trudne, ponieważ członkowie OSP Siechnice borykali się z wieloma technicznymi problemami. Konsekwencja, upór w dążeniu do celu i zaangażowanie wielu wolontariuszy – ochotników, a także wsparcie od firm prywatnych i innych darczyńców zaowocowały zmianą tej sytuacji. Członkami grupy są nie tylko przewodnicy pracujący z psami, ale także osoby zaangażowane w działania z zakresu planistyki, prowadzenia projektów i szkoleń oraz organizacji pracy jednostki. 

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. zostało założone w 1984 r. we Wrocławiu. W wyniku dynamicznego rozwoju firmy w 2010 otwarto drugi z jej zakładów, właśnie w podwrocławskich Siechnicach. To tutaj powstają produkty Hasco-Lek w formach płynnych. Zakład rozlewa w ciągu roku nawet 23 miliony butelek rocznie. Hasco-Lek i OSP w Siechnicach współpracują od 2018 r.

Mat. prasowy Hasco-Lek