Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
25.10.2023

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży - bezpłatne konsultacje on-line

Jeżeli czujesz długotrwałe uczucie złości, frustracji czy przygnębienia, poczucia winy lub masz myśli samobójcze - to alarmujący sygnał. Powiat Wrocławski oferuje bezpłatne, profesjonalne wsparcie. Przystępna forma konsultacji - mailowa, telefoniczna lub przez komunikator online - może ułatwić podjęcie decyzji aby sięgnąć po pomoc.

Siechnice: Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży - bezpłatne konsultacje on-line

W ramach programu "Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie - zdalne wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży" oferowane są konsultacje specjalistów: psychologa, suicydologa (specjalista od badania i zapobiegania samobójstwom) oraz dietetyka.

Specjaliści pomogą w trudnych sytuacjach m.in. gdy niepokoi Cię utrzymujący się spadek nastroju, masz niską samoocenę, czujesz się wyalienowany, podejrzewasz depresję, masz myśli samobójcze lub zmagasz się z innymi problemami natury psychologicznej.

Czujesz złość, frustrację, przygnębienie, bezradność, utratę kontroli nad sobą i swoim życiem?
Masz poczucie winy, myśli samobójcze?
Towarzyszy Ci poczucie utraty zdolności do działania, ból, cierpienie?
Nie czujesz się dobrze w środowisku rówieśniczym, czujesz się niezrozumianym w domu, w szkole?
Nie masz z kim porozmawiać o swoich problemach, o tym co Cię martwi?
- projekt skierowany jest do Ciebie

Pomoc jest bezpłatna i przysługuje dzieciom i młodzieży mieszkającym terenu Powiatu Wrocławskiego.

Warto zrobić pierwszy krok i umówić się na konsultacje. Jak się zarejestrować? Wystarczy napisać maila na adres: [email protected] lub wejść na stronę internetową projektu www.liniaspecjalna.pl

Projekt, którego realizacja przewidziana jest do 15 grudnia 2023 r. jest realizowany przez Fundację Na przekór przeciwnościom.

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost problemów związanych ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży. Czynniki takie jak presja szkolna, trudności w nawiązywaniu relacji, nadmierny wpływ mediów społecznościowych, izolacja podczas pandemii, wszechobecne negatywne komunikaty z mediów czy też zmiany w życiu rodzinnym mogą wpływać negatywnie na ich psychikę. Warto zwrócić uwagę na znaki wskazujące na ewentualne trudności emocjonalne u dzieci, takie jak zmiany w zachowaniu, izolacja społeczna, trudności w nauce, czy też utrata zainteresowań.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży stanowi niezwykle istotny aspekt ich ogólnego rozwoju. Warto zrozumieć, że zdrowie psychiczne nie oznacza jedynie braku zaburzeń psychicznych, ale przede wszystkim stan równowagi emocjonalnej, zdolność radzenia sobie ze stresem oraz rozwijanie pozytywnych relacji społecznych. Możliwość uzyskania wsparcia w trudnych sytuacjach to kluczowy krok w kierunku zapewnienia młodym ludziom odpowiednich narzędzi do radzenia sobie ze stresem i trudnościami.

Zobacz też: Rusz głową – idź na badania. Bezpłatna profilaktyka nowotworów głowy i szyi