Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.10.2023

Rusz głową – idź na badania. Bezpłatna profilaktyka nowotworów głowy i szyi

Troska o własne zdrowie jest niebywale ważna. Dlatego też serdecznie polecamy wzięcie udziału w bezpłatnym programie polityki zdrowotnej, który obejmuje nowotwory szyi oraz głowy. Jest on przeznaczony dla mieszkańców powiatu wrocławskiego i rusza 16 października 2023 roku.

Siechnice: Rusz głową – idź na badania. Bezpłatna profilaktyka nowotworów głowy i szyi

Nowotwory głowy i szyi - co warto wiedzieć?

Nowotwory głowy i szyi mogą być zarówno łagodne, jak i złośliwe. Niezależnie od stopnia zaawansowania choroba ta jest jednak bardzo niebezpieczna, dlatego nie wolno jej bagatelizować. Nowotwory te obejmują nie tylko twarz, ale też jamę ustną, tarczycę, nos czy krtań. Celem wspomnianego programu jest edukacja społeczeństwa oraz utrzymanie wysokiego poziomu wiedzy z tej tematyki. Jest on przeznaczony dla osób, które mają pomiędzy 40 a 65 lat i zamieszkują powiat wrocławski. Biorą w nim udział przede wszystkim osoby z grupy wysokiego ryzyka. Dlatego też jest on rekomendowany dla ludzi nadużywających alkohol, palących dużo tytoniu czy narażonych na szkodliwe pyły oraz substancje.

Program polityki zdrowotnej - najważniejsze informacje

Jednym z najważniejszych elementów wspomnianego programu polityki zdrowotnej są świadczenia medyczne zapewniane uczestnikom zakwalifikowanym do programu. Osoby zainteresowane tym programem powinny także wiedzieć o tym, że wiąże się z nim konsultacja diagnostyczno-terapeutyczna wraz z wykonanym badaniem USG. Zdarza się również, że w ramach programu badane są markery nowotworowe. Program ten to jednak nie tylko praktyka, ale też teoretyka. Oznacza to, że wszystkie osoby, które wezmą w nim udział, otrzymają wieloaspektową pomoc. Jednym z ważnych czynników będzie chociażby wręczenie uczestnikom specjalnych materiałów informacyjnych dotyczących szybkiego wykrywania nowotworów szyi i głowy. Dzięki nim profilaktyka będzie o wiele bardziej skuteczna.

Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi - tak czy nie?

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i pragniesz upewnić się, że w Twoim organizmie nie rozwija się nowotwór, to skorzystanie z programu polityki zdrowotnej będzie strzałem w dziesiątkę. Program ten jest idealny dla mieszkańców powiatu wrocławskiego, którzy należą do grupy wysokiego ryzyka. Do programu można zgłosić się telefonicznie. Co ważne, usługa ta jest finansowana przez środki budżetowe powiatu wrocławskiego. Dzięki temu spektrum jej walorów jest bardzo szerokie. Wzięcie udziału w tym programie może przynieść wiele korzyści. Jeśli więc troszczysz się o swoje zdrowie, to bez wątpienia skorzystanie z tego programu będzie świetnym wyborem.