Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.08.2023

Akcja Biała Niedziela: Darmowe badania i konsultacje lekarskie dla mieszkańców

W pędzącym życiu codziennym, często tracimy z oczu jedno z naszych najcenniejszych dóbr – zdrowie. Zbliżająca się akcja "Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim" przypomina nam, że troska o nasze dobre samopoczucie jest kluczowym elementem zapewnienia sobie satysfakcjonującego i pełnego życia. Zobacz program wydarzenia – bezpłatne badania i konsultacje będą dostępne również w Siechnicach.

Siechnice: Akcja Biała Niedziela: Darmowe badania i konsultacje lekarskie dla mieszkańców

Akcja "Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim": Gdzie i Kiedy?

W ramach tego wydarzenia specjaliści medyczni zapraszają mieszkańców do skorzystania z darmowych badań i konsultacji w czterech różnych lokalizacjach:

  • Gmina Czernica - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzykowicach, ul. Sukcesu 2, 27 sierpnia 2023 roku;
  • Gmina Żórawina - teren przy Kościele pw. Św. Trójcy w Żórawinie, Aleja Niepodległości 43, 3 września 2023 roku;
  • Gmina Siechnice - Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Osiedlowa 2 (nowy budynek), 10 września 2023 roku;
  • Gmina Długołęka - Szkoła Podstawowa w Łozinie, ul. Milicka 10, 17 września 2023 roku.

Wszystkie badania oraz konsultacje będą dostępne dla uczestników w godzinach od 10:00 do 17:00.
 

Oferowane Badania i Konsultacje

Wydarzenie zapewnia szeroką gamę badań profilaktycznych, takich jak badanie cytologiczne, fizjoterapeutyczne, spirometryczne (dotyczące schorzeń układu oddechowego), badanie wzroku, EKG oraz ABI (służące diagnozie przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych). Na badanie cytologiczne obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 71 36 89 647 (poniedziałek - piątek w godz.: 09:00 - 14:00)

Dodatkowo, istnieje możliwość poddania się diagnostyce czerniaka - raka skóry, jak również badaniu osteoporozy. Doświadczona kadra medyczna z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu zapewnia także porady onkologiczne oraz przeprowadza kampanię społeczno-edukacyjną dotyczącą samobadania piersi i jąder. W ramach tej edukacji, wykorzystywane są silikonowe fantomy różnej wielkości, umożliwiające mieszkańcom wykrycie ewentualnych niepokojących zmian.

Podczas tego wydarzenia medycznego, będą także dostępne kontrole poziomu cukru i cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego oraz konsultacje z dietetykami i lekarzami specjalistami. Nowością w tym roku jest obecność mobilnego gabinetu stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, a także liczne warsztaty zdrowego gotowania oraz konsultacje psychodietetyczne. Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego zapewni konsultacje z psychologiem.

Na stoisku Wojewódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wyrobić będzie można Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
 

Biała niedziela od 2018 roku

Inicjatywa od nazwą "Biała Niedziela" kontynuowana od 2018 roku przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego, skupia się na podniesieniu świadomości zdrowotnej oraz promocji działań profilaktycznych. Akcja to znakomita okazja do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych, które pomagają dbać o zdrowie oraz podnoszą świadomość zdrowotną mieszkańców. Szczególnie teraz gdy kończą się wakacje, czas wolny powoli zastępują obowiązki, warto zadbać o swoje dobre samopoczucie.