Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.06.2020

Ostrzeżenie meteo: Burze z gradem (28.06). Radar burz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Zagrożenie dotyczy prawie całego kraju - również powiatu wrocławskiego. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę, 28 czerwca w godzinach od 14:00 do północy.

Siechnice: Ostrzeżenie meteo: Burze z gradem (28.06). Radar burz
fot. blitzortung.org / pixabay

IMGW przewiduje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 25 mm do 30 mm, lokalnie 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może spaść grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) obowiązuje w niedzielę, 28 czerwca od godziny 14:00 do północy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk na obszarze powiatu wrocławskiego oszacowane zostało na 95%.

Podczas obowiązywania ostrzeżeń warto na bieżąco śledzić sytuację pogodową. W przypadku wystąpienia burzy należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa - pozostać w domu, zabezpieczyć drzwi, okna, wolnostojące przedmioty na parapecie i balkonie. Kierując samochodem - zjedź na parking z dala od drzew, jeśli pływasz - wyjdź z wody i oddal się od brzegu. Podczas burz należy unikać też otwartych przestrzeni.
 

Radar burz w dziale Pogoda

Dla Państwa wygody radar burz dostępny jest cały czas - niezależnie od ostrzeżeń - w menu głównym w zakładce Pogoda > Radar Burz na żywo. Prezentujemy tam również zalecenia dotyczące zachowania podczas zagrożeń oraz obraz na żywo z kamery w Siechnicach.

Poniżej prezentujemy radar burz - mapę wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju.

Źródło mapy: pl.blitzortung.org
Źródło komunikatu: IMGW-PIB

Wczytuję komentarze...