Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-04-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
edukacja
instytucje publiczne

Samorządowy Żłobek

Samorządowy Żłobek

ul. Adama Mickiewicza 16
55-011 Siechnice


Żłobek jest jednostką budżetową, a prowadzi go i nadzoruje Gmina Siechnice.

Oficjalne otwarcie placówki z udziałem Burmistrza Milana Ušáka, przedstawicieli władz wojewódzkich  i powiatowych oraz mieszkańców gminy nastąpiło 30 sierpnia 2014 r.

Dzięki dotacji (w wysokości ok. 2 mln zł) z rządowego programu „Maluch” utworzono 90 miejsc opieki nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat w warunkach zbliżonych do warunków domowych.

Budynek został przystosowany do potrzeb, wieku i wzrostu dzieci. Każda z grup wiekowych ma do dyspozycji bawialnię, sypialnię, jadalnię, szatnię i łazienkę. Powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 867 m2, kubatura to ponad 5100 m3, a powierzchnia zewnętrznego placu zabaw ok. 600 m2.

Doświadczony i wykwalifikowany zespół opiekunek i pielęgniarek każdego dnia dba o bezpieczeństwo i rozwój swoich podopiecznych. W ofercie dydaktycznej placówki znajdują się: zajęcia opiekuńczo-wychowaczo-dydaktyczne, edukacja zdrowotna, zajęcia z rytmiki z językiem angielskim, zajęcia z muzykoterapii, zajęcia plastyczne, zajęcia przyrodnicze i ekologiczne, zajęcia z chustą Klanza, zajęcia i zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne, zajęcia tematyczne czy też bajkoterapia. Rodzice mogą korzystać z indywidualnych spotkań konsultacyjnych z pedagogiem i pielęgniarką.

Mając na uwadze utrzymujący się trend demograficzny w gminie żłobek zaprojektowano tak, by istniała możliwość jego dalszej rozbudowy i zapewnienie opieki kolejnym 70 dzieciom.

  • Aktualności