Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.10.2020

Klimat na czytanie. Siechnickie biblioteki w akcji Noc Bibliotek 2020

Już 10 października odbędzie się kolejne wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W VI edycji udział wezmą trzy biblioteki w gminie - w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Radwanicach. Placówki będą czynne w sobotę, w godzinach wieczornych. Zobacz szczegóły akcji.

Siechnice: Klimat na czytanie. Siechnickie biblioteki w akcji Noc Bibliotek 2020
fot. banner akcji Noc Bibliotek 2020

Podczas Nocy Bibliotek, w sobotę, 10 października biblioteki w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Radwanicach czynne będą w godzinach 18:00 - 22:00.

Coroczna akcja to święto bibliotek i czytania - w atrakcyjny sposób wzbudza zainteresowanie czytelnictwem i zachęcająca do korzystania korzystania z bibliotek jako lokalnych źródeł kultury i edukacji.

Tegorocznej Nocy Bibliotek towarzyszy hasło "Klimat na czytanie". W czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach życia społecznego, czytanie to najbardziej dostępny i przyjazny sposób na udział w kulturze. W lekturze można również odnaleźć wsparcie, inspiracje czy wytchnienie. W tym roku Nocy Bibliotek towarzyszy również akcja "Podziel się książkami", zachęcająca do przynoszenia do bibliotek przeczytanych książek - nowości, lektur czy innych popularnych pozycji. W 2019 roku akcja odbywała się pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

Osoby, które nie będą mogły pojawić się osobiście na nocy bibliotek w Siechnicach, Centrum Kultury zaprasza na swoje profile w mediach społecznościowych.

Wczytuję komentarze...