Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.08.2020

Jak się przygotować do egzaminu TOEFL?

TOEFL to egzamin dla tych, którzy chcieliby uczyć angielskiego, a nie mają formalnego wykształcenia do nauczania. Ta nieco dezorientująca nazwa staje się łatwiejsza do rozszyfrowania i zapamiętania, gdy zobaczymy pod nią to, czym naprawdę jest – czyli akronimem od angielskiego zwrotu Teaching of English as a Foreign Language (nauczanie osób niebędących rodzimymi użytkownikami języka angielskiego). Zdany TOEFL test i otrzymany tym samym certyfikat to przepustka do najpopularniejszej pracy zdalnej świata: nauczyciela angielskiego freelancera.

Siechnice: Jak się przygotować do egzaminu TOEFL?

Przygotowanie do egzaminu TOEFL może okazać się prostsze z pomocą prywatnego korepetytora. A jeszcze lepiej, gdy jest to osoba, która sama w przeszłości zdawała egzamin TOEFL. Wiele z nich znajdziesz na https://buki.org.pl/, czyli platformie łączącej uczniów z nauczycielami, native speakerami oraz osobami specjalizującymi się w konkretnym aspekcie danego języka obcego, na przykład profesjonalistów pracujących za granicą i praktykujących każdego dnia angielski biznesowy.
 

Certyfikat TOEFL – dla kogo?

By być nauczycielem angielskiego w obecnych czasach nie potrzeba wiele. Istnieje wiele platform internetowych, na których zalogować się jako nauczyciel może praktycznie każdy. Takie witryny łączą osoby szukające pomocy w angielskim z osobami, które mogą zaoferować im dostosowaną do potrzeb pomoc. Do zarejestrowania się i bycia nauczycielem w Internecie wcale nie potrzeba certyfikatu. Lecz na pewno posiadanie go jest bardzo pomocne – stanowi dużą przewadze nad konkurencją.

TOEFL to wybawienie przede wszystkim dla studentów filologii angielskiej na pierwszych latach studiów, absolwentów anglistyki bez skończonego fakultetu pedagogicznego oraz osób z bardzo dobrą znajomością angielskiego, które z jakichś powodów nie mogą podjąć pracy w żadnym innym systemie niż zdalnie (np. niepełnosprawność, posiadanie małych dzieci, brak stałego miejsca zamieszkania itd.).
 

Jak zdobyć klientów jako korepetytor online z Polski?

Posiadanie dowodu na dobrą znajomość języka i umiejętność jego nauczania jest bardzo istotne w przypadku osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, w tym Polaków. O ile native speaker, czyli rodzimy użytkownik języka, zawsze znajdzie pracę jako korepetytor, osoby z Polski czy innych krajów nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Ich umiejętności zawsze będą rzetelnie sprawdzane i weryfikowane, zarówno przez sam portal z korepetycjami, jak i potencjalnych klientów.

Nie dziwi fakt, że osoby uczące się języka od podstaw, jako preferowanych korepetytorów chętniej wybierają tak zwanych native speaker’ów. Nie da się bowiem wycenić wartości, jaką jest odpowiedni akcent w języku w życiu prywatnym i, przede wszystkim, w środowisku biznesowym. Odpowiedni akcent może wyraźnie przyczynić się do rozwoju błyskawicznej kariery w świecie anglojęzycznego biznesu.

Polscy korepetytorzy muszą bowiem tego ćwiczyć odpowiedni akcent oraz próbować posiąść umiejętności, których nie mają zazwyczaj native speakerzy, np. dobre zrozumienie zasad gramatycznych i czasów. Przydają się również najróżniejsze certyfikaty, takie jak np. TOEFL, który nie tylko sprawdza znajomość języka, lecz również pokazuje, jak powinno się nauczać języka. Wielu native speaker’ów, owszem, świetne zna swój język, jednak nie potrafiłoby nauczać go od podstaw i wyjaśniać reguł gramatycznych.
 

Gdzie zdawać TOEFL w Polsce

W Polsce egzamin TOEFL organizowany jest w wersji papierowej (TOEFL PBT) oraz internetowej (TOEFL IBT). Przygotowanie do egzaminu TOEFL zajmuje średnio między 3 do 6 miesięcy, a jego wyniki są ważne przez 2 lata. Nauka zazwyczaj ma formę całkowicie zdalną, materiały otrzymuje się w formie elektronicznej.
 

We współpracy z Buki