Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.07.2023

Wypadki na drogach podczas wakacji 2023

Wakacje to dla większości osób czas beztroski i odpoczynku od obowiązków szkolnych bądź służbowych. Okres letni jest świetnym czasem na wyjazdy i zwiedzanie nowych miejsc, jednak coraz częściej dochodzi do niechcianych wypadków, które krzyżują nasze plany i sprawiają, że pozornie piękne wakacje przeradzają się w istny koszmar.

Siechnice: Wypadki na drogach podczas wakacji 2023

Wakacyjne wypadki 2023 - co warto wiedzieć?

Nie jest tajemnicą, że większość wypadków drogowych jest powodowana przez samochody osobowe. W okresie letnim natężenie na drogach jest na tyle duże, że ryzyko wypadku podczas wakacji jest większe niż o jakiejkolwiek innej porze. Dlatego też, wybierając się na wakacje samochodem, należy zachować szczególną ostrożność. Od początku wakacji życie wskutek wypadków drogowych straciło już blisko 200 osób. Każdego dnia z powodu wypadków samochodowych umiera co najmniej kilka osób i choć zdarza się, że wypadki są wynikiem losowych i nieprzewidzianych zdarzeń, to przeważnie wynikają z braku rozsądku i rozwagi ze strony kierowców. Najwięcej wypadków samochodowych ma miejsce w pobliżu dużych ośrodków miejskich - oznacza to, że najwięcej przykrych incydentów na drogach odbywa się w województwie mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim czy łódzkim.

Jak zapobiegać wypadkom na drogach?

Wypadki drogowe w okresie wakacyjnym to na tyle poważny problem, że o jego nagłaśnianie dbają jednostki policji. Każdego dnia aktualizują one mapę wypadków drogowych, na której zaznaczone są miejsca wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo policja podaje najważniejsze informacje dotyczące danego incydentu. Oprócz lokalizacji zdarzenia uwzględniane są również informacje na temat liczby ofiar czy rodzaju zdarzenia. Policja rekomenduje by w okresie wakacyjnym zachować szczególną ostrożność na drogach, ponieważ spore natężenie ruchu sprzyja wypadkom. Przede wszystkim należy unikać siadania za kierownicę, kiedy odczuwa się zmęczenie, senność bądź gorsze samopoczucie. Promowanie bezpieczeństwa na drogach jest niezwykle istotne, albowiem dzięki specjalnym programom możliwe jest ochronienie życia setek osób, które nie stosują się do zasad ruchu drogowego. Pamiętaj, że kierowanie pojazdem nie jest zabawą, dlatego za każdym razem dbaj o przestrzeganie standardów bezpieczeństwa.