Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.05.2021

Początek sezonu na kąpielisku Błękitna Laguna w Siechnicach

Już 1 czerwca rusza sezon na Błękitnej Lagunie w Siechnicach. Co nowego na Błękitnej Lagunie? Sprawdź godziny otwarcia kąpieliska.

Siechnice: Początek sezonu na kąpielisku Błękitna Laguna w Siechnicach
fot. W minionych sezonach kąpielisko przyciągało wielu plażowiczów

Kąpielisko otwarte będzie w godzinach 10:00 - 19:00. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będą ratownicy. Sezon potrwa do 31 sierpnia.

Na terenie kąpieliska działa również strefa gastronomiczna. Uruchomiona została już w maju i jest sukcesywnie rozbudowywana. W tym roku w wyznaczonej części strefy gastronomicznej dopuszczona będzie możliwość spożywania niskoprocentowych napojów alkoholowych.

Nowością będzie również możliwość wypożyczenia leżaków. Pozostałe atrakcje - wypożyczalnia sprzętu wodnego, pomost, boisko do siatkówki jak co roku będą dostępne dla plażowiczów. Zarządca kąpieliska zapewnia również, że na plażę dowieziony zostanie świeży piasek.

Wstęp na obiekt będzie bezpłatny, obowiązywać będzie opłata za parking. Zasady odpłatności są takie same jak rok temu - mieszkańcy gminy Siechnice mogą wyrobić w Urzędzie Miejskim kartę uprawniającą do bezpłatnego parkowania. Honorowane są karty z ubiegłych lat. Możliwe jest, że w trakcie sezonu uruchomione zostaną automaty parkingowe.

Zarządcą kąpieliska Błękitna Laguna jest Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna w Siechnicach.
 

Błękitna Laguna w Siechnicach

Kąpielisko zostało oddane do użytku w 2017 roku. Modernizacja otoczenia Błękitnej Laguny sfinansowana została w części z grantu uzyskanego w ogólnopolskim konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców miasto otrzymało 100 tys zł na inwestycje na terenie kąpieliska.

Korzystając z obiektu pamiętajmy o przestrzeganiu regulaminu. Na Błękitnej Lagunie obowiązują następujące oznakowania: flaga biała - dozwolona kąpiel, flaga czerwona - zakaz kąpieli, brak flagi - brak dyżuru ratownika.

Teren kąpieliska wyznaczony jest bojami na strefy - według umiejętności pływania, tj.: kolor czerwony - strefa dla nieumiejących pływać, kolor żółty - strefa dla umiejących pływać. Obszar oddzielony białymi bojami oraz dodatkową siatką ogranicza brodzik dla dzieci.

  • Więcej
  • w kategorii inne