Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
27.07.2023

Parking przy Błękitnej Lagunie. Przypominamy nowe zasady wydawania Karty Parkingowej Mieszkańca

W odpowiedzi na liczne sygnały mieszkańców gminy Siechnice dotyczące problemów z działaniem systemu kamer sczytujących numery rejestracyjne na parkingach przy stadionie lekkoatletycznym i hali sportowej, Urząd Miejski wprowadził od 3 lipca 2023 roku istotne zmiany w wydawaniu Kart Parkingowych Mieszkańca.

Siechnice: Parking przy Błękitnej Lagunie. Przypominamy nowe zasady wydawania Karty Parkingowej Mieszkańca

Karta zbliżeniowa – bezproblemowy wjazd i wyjazd

Jednym z kluczowych aspektów wprowadzonych zmian jest zastąpienie systemu rozpoznawania numerów rejestracyjnych przez kamery systemem opartym na kartach zbliżeniowych. Ta zmiana, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się drobną modyfikacją, stanowi jednak istotne udogodnienie dla użytkowników parkingów. Fizyczna karta zbliżeniowa wprowadzona została z myślą o zwiększeniu komfortu korzystania z parkingów. W sytuacji, kiedy system kamer miałby trudności z odczytaniem numeru rejestracyjnego, karta zbliżeniowa pozwoli na płynny wjazd i wyjazd z terenu parkingów. Dzięki niej, niezależnie od sytuacji, możesz być pewien, że dostęp do parkingów będzie zawsze zapewniony. Chociaż nowa karta zapewnia większą wygodę, nie należy zapominać o podstawowych zasadach jej użytkowania. Ważne jest, aby po parkowaniu karta była umieszczona w widocznym miejscu za przednią szybą samochodu. Dzięki temu pracownicy obsługujący parking będą mogli łatwo sprawdzić ważność twojego pozwolenia na parkowanie. Wprowadzenie karty zbliżeniowej stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców, zapewniając większą pewność i bezproblemowość korzystania z lokalnych miejsc parkingowych.

Karta ważna przez dwa lata

Inną istotną zmianą jest okres ważności karty. Teraz, za opłatą 20 złotych, karta będzie aktywna przez dwa lata od dnia jej wydania, co jest znacznym wydłużeniem w porównaniu do poprzedniego systemu, gdzie karty wydawane były na konkretny rok kalendarzowy. Ważna data będzie wyraźnie umieszczona na karcie, co pozwoli na łatwą weryfikację jej aktualności. Po wygaśnięciu ważności karty konieczne będzie złożenie nowego wniosku.

Co z kartami wydanymi wcześniej?

Jeżeli posiadasz kartę wydaną w latach 2020 – 2023 (przed dniem 3 lipca 2023), nie martw się. Twoja karta zachowuje ważność do końca tegorocznego sezonu kąpielowego, czyli do 31 sierpnia 2023 r. Pamiętaj jednak, że po tym dniu, konieczne będzie wyrobienie nowej karty zbliżeniowej. Od 1 września karty wydane po 3 lipca 2023 będą jedynymi aktywnymi w systemie.

Jak złożyć wniosek o wydanie karty?

Aby otrzymać kartę parkingową, musisz złożyć odpowiedni wniosek. Proces ten jest prosty i nie wymaga dużej ilości czasu. Wniosek można złożyć na trzy sposoby: drogą elektroniczną, poprzez ePUAP, bądź osobiście lub za pomocą tradycyjnej poczty, dostarczając dokument do kancelarii Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Do wniosku koniecznie dołącz dowód opłacenia 20 złotych za wydanie karty. Pieniądze te przelej na konto Siechnickiej Inwestycyjnej Spółki Komunalnej Sp. z o.o., wpisując w tytule przelewu "Opłata za wydanie Karty Parkingowej Mieszkańca" oraz swoje imię i nazwisko. Przy odbiorze karty, upewnij się, że posiadasz przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, dla którego karta ma być wydana. Złożenie wniosku to pierwszy krok do bezproblemowego korzystania z miejsc parkingowych przy Lagunie. Zachęcamy do podjęcia tej prostej czynności, aby cieszyć się bezpłatnym parkingiem.

  • Więcej
  • w kategorii inne