Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.07.2023

Poczta w Gminie Siechnice. Podpisz petycję dotyczącą poprawy funkcjonowania placówek

Mieszkańcy Siechnic, Radwanic i innych miejscowości w naszej gminie narzekają na jakość usług Poczty Polskiej. Terminowość listów czy przesyłek, awiza w skrzynce podczas całodniowej obecności w domu, listonosz widmo... to nieliczne przykłady, które wymieniają Mieszkańcy na forach internetowych. Stąd petycja do Prezesa Poczty Polskiej i Dyrektora Regionu Dystrybucji we Wrocławiu w sprawie poprawy funkcjonowania placówek pocztowych na terenie gminy. Bez jasnego sygnału ze strony Mieszkańców, że brak jest zadowolenia z usług pocztowych nic na pewno się nie zmieni.

Siechnice: Poczta w Gminie Siechnice. Podpisz petycję dotyczącą poprawy funkcjonowania placówek
fot. Placówka w Siechnicach

Petycję dotyczącą poprawy funkcjonowania poczty w naszej gminie można podpisywać na stronie petycjeonline.con.

Poniżej zamieszczamy pełną treść petycji:

Szanowny Pan
Krzysztof Falkowski
Prezes Poczty Polskiej S.A z siedzibą w Warszawie

Szanowny Pan
Górecki Damian
Dyrektor Regionu Dystrybucji we Wrocławiu Poczta Polska S. A.

My mieszkańcy Gminy Siechnice od dłuższego czasu borykamy się z brakiem dostarczanej poczty do naszych domów.

Poczta dostarczana jest nieregularnie, dotyczy to listów zwykłych jak i priorytetów oraz poleconych. Poprzez chaos na poczcie mamy utrudniony kontakt z instytucjami państwowymi czy bankami gdzie liczy się termin dostarczenia do odbiorcy. Nie mówiąc o rachunkach, które również nie przychodzą na czas. Wielokrotnie jesteśmy narażani na kary albo postępowania wyjaśniające przed organami państwowymi, dostarczycielami mediów z uwagi przekroczenie terminów podanych w pismach wysłanych Pocztą Polską. Pisma nie trafiają do nas wcale lub dopiero po przekroczonych terminach (korespondencja zalega nierozniesiona w placówce w Św. Katarzynie).

Zwracamy się o zorganizowanie audytu placówki w Świętej Katarzynie, gdzie rozdzielana są przesyłki na pozostałe placówki (oba oddziały podleją pod Świętą Katarzynę), wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do naczelnika, który w naszej opinii, zarządza nieprofesjonalnie i niekompetentnie powyższą placówką. Dodatkowo wnosimy o przeprowadzenie kontroli pozostałych placówek na terenie naszej gminy oraz przeprowadzenie programu naprawczego.

Poczta Polska w naszej Gminie przestał już dawno być znakiem rzetelności i sumienności.

Jakub Kłosiński; Alina Kłosowska;Łukasz Kropski; Marcin Rorat; Katarzyna Nowak-Pokorny

Warto podkreślić, że w 2018 roku także do Poczty Polskiej trafiła petycja w sprawie poprawy jakości usług. Jak widać niestety poprawy nie widać a Mieszkańcy dalej borykają się z problemami w terminowym otrzymywaniem swoich listów i przesyłek.