Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
3.10.2020

Czyste Powietrze i Mój Prąd: bezpłatne konsultacje w gminie Siechnice [aktualizacja]

Program Czyste Powietrze to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z dotacji na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Dla osób planujących instalacje fotowoltaiczne skierowany jest natomiast program Mój Prąd. Choć w mediach i Internecie można znaleźć wiele informacji na temat tych programów, warto skorzystać również z indywidualnych konsultacji ze specjalistami - przedstawicielami Funduszu Ochrony Środowiska oraz pracownikami Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Siechnice: Czyste Powietrze i Mój Prąd: bezpłatne konsultacje w gminie Siechnice [aktualizacja]
fot. mat. NFOŚiGW

Aktualizacja: Jak podaje Urząd Miejski zaplanowane na dzień 27 października 2020 roku konsultacje z Doradcą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostają odwołane z uwagi na stale zwiększającą się liczbę zachorowań na koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników.

-----

Konsultacje przeznaczone dla osób zainteresowanych dofinansowaniami z programów Czyste Powietrze oraz Mój Prąd odbędą się w dniach 13 i 27 października 2020 r.. Doradca Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Siechnicach dostępni będą w godzinach 10:00 - 15:00 w budynku Centrum Kultury w Świętej Katarzynie (ul. Główna 82).
 

Program "Czyste Powietrze" to ekologia i oszczędność

Zgodnie z szacunkami Polskiego Alarmu Smogowego, w Polsce działa ok. 3 mln "kopciuchów". Niestety, powoduje to problemy związane z jakością powietrza - szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy temperatura jest najniższa, a wykorzystanie nieekologicznych pieców najwyższe. Ideą programu "Czyste Powietrze" jest poprawa efektywności energetycznej, co dla właścicieli domów przekłada się na wymierne oszczędności. Jednocześnie nasze otoczenie będzie mniej zanieczyszczone.

Mój prąd - wsparcie energetyki prosumenckiej

Program "Mój Prąd" jest poświęcony wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, w szczególności wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Oprócz korzyści dla właścicieli domów, realizowane działania mają przyczynić się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego.
 

Zobacz też: Nowe stacje monitoringu jakości powietrza w Siechnicach już jesienią