Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
6.07.2021

W czerwcu w Siechnicach - komentarz zdjęciowy

Prezentujemy kilka kadrów z ostatnich wydarzeń w naszym mieście. Bieg, charytatywny kiermasz, Powitanie Lata z Centrum Kultury, saperzy i stawianie żurawia na budowie Ośrodka Zdrowia - to tylko kilka fotograficznych kadrów, które zrobiliśmy w czerwcu w Siechnicach.

Siechnice: W czerwcu w Siechnicach - komentarz zdjęciowy


Urząd Miejski przywrócił bezpośrednią obsługę mieszkańców

Po prawie ośmiu miesiącach przerwy, w czwartek 10 czerwca Urząd Miejski przywrócił bezpośrednią obsługę mieszkańców. Pomimo otwarcia nadal obowiązują zasady związane z zagrożeniem epidemicznym - zakrywanie nosa i ust podczas całej wizyty w budynku, zachowanie dystansu społecznego.

Bieg uliczny Kogeneracja Biegaj w Siechnicach

Po roku przerwy związanej z epidemią koronawirusa, 19 czerwca odbyła się jedenasta edycja ulicznego biegu "Kogeneracja Biegaj w Siechnicach". Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach - 5 i 10 km.

Nowy Ośrodek Zdrowia - saperzy i żuraw

Budowa Ośrodka Zdrowia w Siechnicach trwa. W piątek, 25 czerwca na terenie inwestycji pojawił się patrol saperski. Na budowie zakończył się montaż żurawia.

Przywitanie lata na rynku w Siechnicach

W niedzielę, 27 czerwca wraz z Centrum Kultury witaliśmy wspólnie lato przy siechnickim Ratuszu. Wśród atrakcji: warsztaty kreatywne i plastyczne, malowanie buziek, baloniki, kolorowe bańki mydlane, ogromne dmuchańce, domowe ciasta, chrupiące gofry, słodka wata cukrowa i orzeźwiające lemoniady przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z Kotowic i Smardzowa.

Siechnice dla pogorzelców - kiermasz charytatywny

Na początku lutego wybuchł pożar domu przy ul. Piastów Śląskich. I choć od wypadku minęło kilka miesięcy to nadal potrzebna jest pomoc w odbudowie domu. 27 czerwca Rada Mieszkańców Siechnic zorganizowała charytatywny kiermasz. Udało się zebrać 10 tysięcy złotych dla pięciu rodzin, które ucierpiały w pożarze.


Nowa droga na Błękitną Lagunę

Trwa remont części ulicy Sportowej - drogi dojazdowej do kąpieliska Błękitna Laguna w Siechnicach. Prace mają potrwać do 16 lipca, a obecna nawierzchnia zastąpiona zostanie asfaltobetonem.


Lidl w Siechnicach - już wkrótce otwarcie

Budowa dyskontu Lidl w Siechnicach na ukończeniu. Otwarcie marketu planowane jest na pierwszą połowę sierpnia. To długo oczekiwana przez wielu Mieszkańców inwestycja. Budynek ma powierzchnię ponad 1 200 m2. Dla zmotoryzowanych przewidziano 60 miejsc parkingowych, w tym 4 dla rodzin i 2 dla osób niepełnosprawnych.

  • Więcej
  • w kategorii inne