Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.06.2021

Gmina Siechnice odwołuje zakaz podlewania ogródków, działek i basenów

Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Siechnic odwołany został zakaz podlewania ogródków, działek i basenów wodą pochodzącą z wodociągów gminnych. Decyzja podjęta została w związku ze zmianą warunków atmosferycznych.

Siechnice: Gmina Siechnice odwołuje zakaz podlewania ogródków, działek i basenów

Zarządzenie nr 87/2021 Burmistrza Siechnic odwołujące zakaz podlewania opublikowane zostało 28 czerwca 2021 r.

Uchyla się Zarządzenie Nr 77/2021 r. Burmistrza Siechnic z dnia 9 czerwca 2021 r. w sprawie zakazu podlewania ogródków przydomowych, działkowych, terenów zielonych oraz napełniania przydomowych basenów rekreacyjnych wodą z wodociągów gminnych na terenie gminy Siechnice, w związku ze zmianą warunków atmosferycznych

Za niestosowanie się do zarządzenia groził mandat 500 zł. Podobne zakazy lub apele publikowały okoliczne gminy, m.in. Oława czy Czernica.

W zeszłym roku udało się pozyskać kilka milionów dotacji na rozbudowę sieci, ale to 1/4 potrzeb. Ludzi przybywa zbyt szybko - tłumaczył w Radu Wrocław Burmistrz Siechnic Milan Ušák, doradzając korzystanie ze zbiorników na deszczówkę lub instalacji na działkach studni.
 

Podlewanie gminnych terenów pomimo zakazu? SISK wyjaśnia

W okresie obowiązywania zakazu pojawiły się pytania mieszkańców dotyczące podlewania gminnych terenów zielonych. Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna opublikowała komunikat, w którym wyjaśniła, że do podlewania terenów zielonych i murawy stadionu używana jest woda ze studni głębinowej, a nie z wodociągów:

W związku z zapytaniami Mieszkańców Gminy kierowanych do Spółki w sprawie podlewania terenów zielonych i murawy boiska na Stadionie LA w Siechnicach uprzejmie wyjaśniamy, że SISK Sp. z o.o. do podlewania używa wodę pozyskiwaną ze studni głębinowej, która  znajduje się na Stadionie w Siechnicach (Dz. 5479/154) . 

Zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym WR.ZUZ.5.421.279.201 woda ze studni wykorzystywana jest do podlewania terenów zielonych i murawy na Stadionie LA w Siechnicach.

Pobieranie wody ze studni głębinowej nie ma wpływu na ilość i jakość wody w sieci wodociągowej w  gminie Siechnice. Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna jest właścicielem studni.

- Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna

Źródło:
Biuletyn Informacji Publicznej,
Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna,
sisk-siechnice.pl

  • Więcej
  • w kategorii inne