Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.02.2021

Odbudowa domu po pożarze w Siechnicach. Zobacz jak możesz pomóc

W dniu 8 lutego w Siechnicach wybuchł pożar domu przy ul. Piastów Śląskich. W kilka chwil dach nad głową straciło pięć rodzin, w tym dwójka dzieci. Obecnie prowadzona jest zbiórka funduszy na odbudowę domu, zapowiadane są także inne akcje pomocy. Podczas pożaru zniszczeniu uległ dach i poddasze, a reszta domu wymaga generalnego remontu. Zobacz jak możesz pomóc.

Siechnice: Odbudowa domu po pożarze w Siechnicach. Zobacz jak możesz pomóc
fot. z prawej - zrzutka.pl

Pożar wybuchł w poniedziałkowy poranek, 8 lutego. Pomimo błyskawicznej akcji straży pożarnej dom nie nadaje się do zamieszkania. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Rodzina i przyjaciele proszą o pomoc przy odbudowie domu:

Pożar strawił większość sprzętów. Zniszczeniu uległ cały dach, poddasze, część stropu. Parter i piętro wymagają generalnego remontu. W budynku mieszkało 5 rodzin, w tym dwójka dzieci w wieku 6 i 8 lat. Wszyscy stracili dach nad głową.

W wyniku pożaru nasze rodziny straciły nie tylko dorobek swojego życia ale i poczucie bezpieczeństwa jakie dawał nam własny dom. Śródki ze zbiórki zostaną przeznaczone na remont naszego rodzinnego domu. Każda złotówka przybliży nas do celu. Wierzymy, że dobro wraca.

zrzutka.pl

W akcję włączył się również przewodniczący Rady Mieszkańców Andrzej Kozdrowicki - Wiem że mamy wokół siebie wielu ludzi o dobrych sercach na których możemy liczyć. Komitet odbudowy domu przygotowuje w najbliższym czasie: koncerty, turnieje sportowe i licytacje - bądżcie z nami.

Tak zdarzenie opisuje OSP Siechnice:

Na miejscu pierwsze przybyłe zastępy zastały w pełni rozwinięty pożar ostatniej kondygnacji budynku. Pożar zagrażał znajdującym się w bliskiej odległości kolejnym budynkom mieszkalnym oraz gospodarczym. Dzięki sprawnym działaniom udało się ocalić zagrożone budynki.

Na szczęście w pożarze nikt nie odniósł obrażeń.

Serdecznie dziękujemy władzom miasta Siechnice za zapewnienie, dla pracujących w ciężkich warunkach ratowników, ciepłych napojów oraz gorącego posiłku.

Facebook.com/OSPSiechnice

W gaszeniu pożaru udział brało kilkanaście jednostek staży pożarnej z Wrocławia i gminy Siechnice.
 

Jak możesz pomóc? Odbudowa domu po pożarze w Siechnicach

Zachęcamy do pomocy w odbudowie domu, aby mieszkające w nim rodziny mogły jak najszybciej do niego wrócić. Obecnie odbywa się zbiórka na portalu zrzutka.pl zorganizowana przez Komitet Odbudowy Domu Pogorzelcom z Siechnic:

W pomoc zaangażowało się również przedszkole i szkoła podstawowa - Klasa IIa z SP1 w Siechnicach, (do której uczęszcza Kornelia) wraz z grupą Jagódki z Przedszkola im. Jana Pawła II w Siechnicach (do której uczęszcza Tymek) postanowiły połączyć siły i wspólnie zorganizować zbiórkę pieniędzy aby wspomóc poszkodowana rodzinę w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy, które uległy zniszczeniu. Więcej informacji i numer konta znajdziemy w poście na Facebooku.