Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.05.2021

Biegaj w Siechnicach wraca po roku przerwy. Zapisy, program, trasa

To już jedenasta edycja ulicznego biegu o Puchar Burmistrza Siechnic. Sportowe wydarzenie "Kogeneracja Biegaj w Siechnicach" odbędzie się w połowie czerwca. Zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach - 5 i 10 km. Na najlepszych czekają puchary, a każdy zawodnik dostanie pamiątkowy medal. Zobacz szczegóły.

Siechnice: Biegaj w Siechnicach wraca po roku przerwy. Zapisy, program, trasa
fot. Na trasie VII edycji Biegaj w Siechnicach

Rywalizacja na ulicach Siechnic odbędzie się w sobotę, 19 czerwca 2021 roku wieczorem. Zawodnicy wystartują na dwóch dystansach - 5 lub 10 km (na pętli o długości 5 km).

Program wydarzenia:

  • 17:00 - otwarcie biura wydarzenia (stadion lekkoatletyczny w Siechnicach, ul. Sportowa 5),
  • 19:00 - rozpoczęcie startów na dystansie 5 km,
  • 20:00 - rozpoczęcie startów na dystansie 10 km,
  • 21:30 - dekoracja zwycięzców,
  • 22:00 - zakończenie.

Start i meta zawodów będzie się znajdować na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Siechnicach przy ul. Sportowej 5 (stadion lekkoatletyczny). Trasa prowadzić będzie ulicami: Księżnej Anny z Przemyślidów, Fabryczną, Kolejową, Szkolną, Kościelną, Jarzębinową, Staszica, Kwiatkowskiego, Henryka III i Sportową.


Trasa biegu, fot. OpenStreetMap / Traseo / Pro-run.pl

Na najlepszych czekają nagrody - puchary, które zostaną przyznane w kategoriach: Mieszkańcy Gminy Siechnice, Open i wiekowej - osobno dla kobiet i mężczyzn. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Na wydarzenie obowiązują zapisy elektroniczne na stronie Organizatora. Opłata za uczestnictwo wynosi 50 zł. Na trasie będzie mogło wystartować 500 biegaczy dla obu dystansów łącznie.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i rozporządzeniami epidemiologicznymi związanymi z epidemią koronawirusa. Do 11 czerwca Organizator potwierdzi czy wydarzenie odbędzie się w planowanym terminie czy też w razie konieczności przeniesione będzie na inny termin. Ubiegłoroczny bieg nie doszedł do skutku z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii sport