Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
25.06.2021

Charytatywny kiermasz dla pogorzelców z Siechnic

Na początku lutego wybuchł pożar domu przy ul. Piastów Śląskich. W kilka minut dach nad głową straciło pięć rodzin. Choć od wypadku minęło kilka miesięcy, rodziny nadal potrzebują pomocy w odbudowie domu. Rada Mieszkańców Siechnic organizuje kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie dla rodzin, które ucierpiały w pożarze.

Siechnice: Charytatywny kiermasz dla pogorzelców z Siechnic
fot. przesłane zdjęcie / zrzutka.pl

Kiermasz odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca na placu przy kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach. Stoiska będą czynne w godzinach od 7:30 do 14:00. W ramach akcji prowadzona będzie sprzedaż ciast domowych, kwiatów, upominków dla dzieci, losowanie fantów. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie rodzin, które ucierpiały w pożarze. Kontakt dla chętnych wystawców, współpraca - Andrzej Kozdrowicki, tel. 722 03 09 38.

Zobacz też: Dramat pogorzelców z Siechnic. Materiał Faktów TVP
 

Dramat pogorzelców z Siechnic

Pożar domu przy ul. Piastów Śląskich wybuchł w poniedziałkowy poranek, 8 lutego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak budynek wymaga generalnego remontu. W gaszeniu pożaru udział brało kilkanaście jednostek staży pożarnej z Wrocławia i gminy Siechnice.

W budynku mieszkało 5 rodzin, w tym dwójka dzieci w wieku 6 i 8 lat. Wszyscy stracili dach nad głową.

W wyniku pożaru nasze rodziny straciły nie tylko dorobek swojego życia ale i poczucie bezpieczeństwa jakie dawał nam własny dom. Śródki ze zbiórki zostaną przeznaczone na remont naszego rodzinnego domu. Każda złotówka przybliży nas do celu. Wierzymy, że dobro wraca.

— zrzutka.pl

Zachęcamy do pomocy w odbudowie domu. Trwa zbiórka na portalu zrzutka.pl zorganizowana przez Komitet Odbudowy Domu Pogorzelcom z Siechnic.