Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.08.2021

Policjant z Siechnic po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 41-latek z Armenii zatrzymany przez funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Siechnicach. Mundurowy mimo tego, że skończył służbę, to zareagował natychmiast, kiedy zauważył niebezpieczne zachowanie na drodze. Wyprzedził nietypowo zachowującego się kierowcę i zmusił go do zatrzymania. Okazało się, że kierujący Mercedesem jest skrajnie nietrzeźwy. Warto podkreślić, że to już nie pierwsze tego typu zatrzymanie na koncie starszego sierżanta Marka Aleksandrzaka.

Siechnice: Policjant z Siechnic po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
fot. Komisariat Policji w Siechnicach

Są odruchy bezwarunkowe, które są silniejsze od nas. Można śmiało powiedzieć, że w przypadku funkcjonariuszy, takim odruchem jest natychmiastowa reakcja na widok nietypowej lub niebezpiecznej sytuacji. I to bez względu, czy rzecz się dzieje podczas pełnionej służby, czy już po niej, bądź jeszcze przed nią. Takim odruchem wykazał się w ubiegły weekend funkcjonariusz z podwrocławskiej jednostki w Siechnicach. Mundurowy po zakończonej pracy interweniował wobec nietrzeźwego kierującego i zatrzymał sprawcę tego przestępstwa.

Starszy sierżant Marek Aleksandrzak kilka minut po godzinie 20.00 jechał swoim prywatnym samochodem w stronę Jelcza-Laskowic. Tuż za miejscowością Stary Otok zwrócił uwagę na nietypowo zachowującego się Mercedesa. Kierująca nim osoba miała problem, z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie ruchu. Co chwila zjeżdżała na przeciwległy pas, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale też dla siebie, ponieważ kierowcy jadący z naprzeciwka musieli wykonywać manewry, aby nie doszło do zderzenia z osobowym Mercedesem. Policjant postanowił jak najszybciej zakończyć tę niebezpieczną jazdę. Wykorzystując odpowiedni moment, wyprzedził podejrzanego kierowcę, a następnie hamując swoim pojazdem, skutecznie i bezpiecznie doprowadził do jego zatrzymania.

Funkcjonariusz podszedł do kierowcy osobówki i okazał legitymację służbową, od razu informując, dlaczego uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Od kierującego niemieckim autem wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu, a sam 41-latek przyznał się, że spożywał piwo. Zaczął się również zachowywać agresywnie, ale doświadczony policjant szybko poradził sobie z nieodpowiednim zachowaniem obywatela Armenii.

Wezwany przez starszego sierżanta Marka Aleksandrzaka patrol z miejscowej jednostki sprawdził stan trzeźwości kierowcy zatrzymanego auta. Wynik: ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Taka ilość na pewno w znaczny sposób wpływała na jego zdolności psychomotoryczne, co widać było podczas jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, a jego sprawą zajmie się teraz sąd.

To już nie pierwsze tego typu zatrzymanie na koncie policjanta z Siechnic. Jakiś czas temu również na tej trasie, funkcjonariusz także po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jak widać, policjant spod Wrocławia, nawet po zakończonej pracy cały czas dba o bezpieczeństwo mieszkańców, w tym uczestników ruchu.

mat. prasowy KMP we Wrocławiu

  • Więcej
  • w kategorii inne