Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
2.11.2020

Udogodnienia dla interesantów. E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną urzędy zachęcają do załatwiania spraw zdalnie. Zgodnie z informacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 19. października została udostępniona możliwość rezerwacji wizyt online m.in. we wrocławskim oddziale ZUS. Potrzebny do tego jest nam smartfon, bądź komputer z kamerą i mikrofonem.

Siechnice: Udogodnienia dla interesantów. E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Rezerwacji dokonujemy wchodząc na stronę E-wizyta w portalu ZUS. Należy podać tam swoje dane, wybrać dzień, godzinę i temat zaplanowanego spotkania. Do e-wizyty będzie potrzebne ciche miejsce z jasnym tłem (np. ścianą) i dowód osobisty. Udział w takim spotkaniu można wziąć tylko z jedną osobą-opiekunem Klienta, którego dane zostały uprzednio podane przy rezerwacji terminu. Jeśli dana osoba posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może odbyć taką e-wizytę w imieniu podanej na nim osoby.

Więcej szczegółów dotyczących tego, jak przygotować się do e-wizyty znajduje się w instrukcji zamieszczonej na stronach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w dziale "sprawdź przed e-wizytą".

Jak już podawaliśmy wcześniej na naszym portalu, Urząd Miejski w Siechnicach od 15. października (do odwołania) ograniczył bezpośrednią obsługę interesantów. Mogą oni skorzystać z systemu EPUAP, lub kontaktować się z pracownikami urzędu przez e-mail: [email protected] lub pod nr tel. (71) 786 09 01. Osobista wizyta jest tam możliwa, ale tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.