Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.10.2020

Powszechny Spis Rolny - obowiązkowe badanie statystyczne. Stan spisu w gminie Siechnice

Od początku września na terenie całej Polski trwa obowiązkowe badanie statystyczne - Powszechny Spis Rolny. Dane uzyskane podczas akcji służą m.in. do analizy zmian w rolnictwie oraz planowania strategicznych decyzji w kolejnych latach. Udział w badaniu jest obowiązkowy, a najłatwiej przystąpić do niego on-line. W Gminie Siechnice do 15 października w spisie wzięło udział nieco ponad 16% gospodarstw. Rolnicy na spisanie się mają czas do 30 listopada.

Siechnice: Powszechny Spis Rolny - obowiązkowe badanie statystyczne. Stan spisu w gminie Siechnice
fot. mat. promocyjne GUS

Wyniki spisu rolnego są źródłem informacji, na podstawie których można dokładnie dokładnie scharakteryzować stan polskiego rolnictwa. Dane te służą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania decyzji strategicznych w przyszłości. Pełne badanie realizowane jest raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne.
 

Jak przystąpić do spisu?

W ankiecie można wziąć udział przez Internet, w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem. Najwygodniejszą metodą powinno być skorzystanie z tzw. samospisu internetowego na stronie spisrolny.gov.pl. W przypadku gdy nie ma możliwości wypełnienia ankiety online można skorzystać z infolinii - tel. 22 279 99 99.

Z rolnikami mogą kontaktować się również rachmistrzowie spisowi - telefonicznie lub osobiście. W przypadku kontaktu osobistego będą oni wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem oraz upoważnienia do realizacji spisu. Tożsamość rachmistrzów można dodatkowo zweryfikować dzwoniąc pod wyżej wymieniony numer infolinii.

Stan Powszechnego Spisu Rolnego rolnego w gminie Siechnice

Od początku akcji, tj. 1 września do 15 października spis zakończony został w 74 gospodarstwach na terenie gminy Siechnice. To niewiele ponad 16,5% z 447 gospodarstw objętych obowiązkiem spisu.
 

Informacje o spisie rolnym

Szczegółowe informacje jak wziąć udział w spisie dostępne są na stronie internetowej spisrolny.gov.pl oraz w materiałach informacyjnych. Dodatkowo, aby spis przebiegł sprawnie warto przygotować się według opublikowanej przez GUS ściągi dla rolnika.