Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.01.2021

Siedziba Starostwa Powiatowego we Wrocławiu zostanie rozbudowana

Zarząd Powiatu Wrocławskiego podjął decyzję o rozbudowie siedziby Starostwa Powiatowego we Wrocławiu mieszczącej się przy ul. Tadeusza Kościuszki 131. To istotna decyzja dla mieszkańców Siechnic - większy budynek z nowoczesną salą obsługi klienta znacząco usprawni załatwianie spraw urzędowych i skróci czas oczekiwania m.in. na wydanie prawa jazdy. Obecna siedziba oddana została do użytku w 2009 roku.

Siechnice: Siedziba Starostwa Powiatowego we Wrocławiu zostanie rozbudowana
fot. Starostwo Powiatowe

Jak informuje starosta wrocławski Roman Potocki, planowany koszt inwestycji wyniesie ok. 20 mln złotych, z czego gros środków ma pochodzić ze źródeł zewnętrznych. Zarząd powiatu zabezpieczył na ten cel już 3 mln złotych dotacji z Funduszu Ochrony Środowiska - inwestycja ma być zgodna z najnowszymi normami ekologicznymi.

W ramach prac do południowej części budynku dobudowane zostanie zupełnie nowe skrzydło, do którego przeniesione zostaną siedziby części wydziałów, w tym Wydziału Komunikacji, do którego obecnie ustawiają się olbrzymie kolejki powodujące problemy z obsługą interesantów. Dotychczas urząd starał się rozwiązać ten problem m.in. przez wprowadzanie mobilnych punktów obsługi w Siechnicach i innych miejscowościach powiatu wrocławskiego, ale działania te okazały się niewystarczające.

Ponadto inwestycja zakłada budowę sal konferencyjnych i biur, które zostaną przeznaczone na potrzeby administracji samorządowej Wrocławia, a także modernizację dotychczasowych wnętrz w urzędzie, w tym dalsze ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Remont przejdzie także fasada budynku oraz parking, który ma zostać rozbudowany o dodatkowe miejsca dla interesantów. Prace budowlane mają zacząć się w drugiej dekadzie tego roku, a planowany termin oddania inwestycji to czerwiec 2022 roku.