Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.07.2020

Wybory Prezydenckie 2020: Jak głosowali mieszkańcy Siechnic w drugiej turze

Poznaliśmy wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Zobacz jak głosowali mieszkańcy gminy Siechnice. W których obwodach wyniki pokrywały się ogólnopolskimi? Gdzie frekwencja była najwyższa? Zobacz analizę wyników.

Siechnice: Wybory Prezydenckie 2020: Jak głosowali mieszkańcy Siechnic w drugiej turze

Ogólnopolskie wyniki wyborów wskazały na zwycięstwo Andrzeja Dudy. Obecnie urzędujący prezydent uzyskał 51,03% głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97% wyborców. Frekwencja podobnie jak w pierwszej turze była bardzo wysoka i wyniosła 68,18%.
 

Jak głosowali mieszkańcy Siechnic?

W Gminie Siechnice obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda uzyskał 38,03% głosów. Na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 61,97% mieszkańców.

W odróżnieniu od ogólnych wyników w Gminie Siechnice, w trzech obwodach zwycięstwo odniósł Andrzej Duda. W poszczególnych lokalach w Gminie Siechnice wyniki kształtowały się następująco:

Frekwencja od 60 do prawie 80 procent

Po raz kolejny mieszkańcy Siechnic bardzo aktywnie uczestniczyli w wyborach. Frekwencja w Gminie Siechnice wyniosła 72,04%, co jest wynikiem nieznacznie niższym niż w rekordowej pierwszej turze - 74,30%. Najwyższą frekwencję odnotowano w Żernikach Wrocławskich (79,29%), a najniższą w Mokrym Dworze (60,39%).

Zobacz też:

Źródło danych: Państwowa Komisja Wyborcza

Wczytuję komentarze...