Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.03.2022

Syreny OSP wywołują niepokój. Strażacy: Przekażcie uchodźcom, żeby byli spokojni

Syreny alarmowe są podstawowym elementem systemu powiadamiania strażaków ochotników o wypadkach czy pożarach. Dla mieszkańców nie są one niczym nowym, jednak uchodźcom z Ukrainy mogą kojarzyć się z działaniami wojennymi. Apelujemy do tych co przyjęli w gościnę naszych sąsiadów ze wschodu, aby spokojnie starali się wyjaśnić jak to u nas działa - proszą strażacy.

Siechnice: Syreny OSP wywołują niepokój. Strażacy: Przekażcie uchodźcom, żeby byli spokojni

Funkcjonujące w Polsce jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wzywane są do wypadków, pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń, niezależnie od pory dnia i nocy. Dla strażaków alarmy dźwiękowe to wezwanie do jednostki, skąd wyjeżdżają do akcji. Dla uchodźców syreny mogą wiązać się jednak z traumatycznymi przeżyciami - nalotami bombowymi, ostrzałami miast. Ochotnicze Straże Pożarne z Dolnego Śląska proszą, aby przekazać uchodźcom, że syreny OSP nie powinny budzić niepokoju.

W niektórych regionach kraju wydano polecenie, aby używać syren jedynie w ostateczności.

W minionych dniach do miejsc przygotowanych przez firmę 3LP oraz Gminę Siechnice trafiło około 60 uchodźców z Ukrainy. Kolejne osoby przyjmowane są przez rodziny, znajomych, ludzi dobrej woli.

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Zbiórki darów, wsparcie uchodźców, punkt kontaktowy w Siechnicach

  • Więcej
  • w kategorii inne