Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.05.2022

Dolnośląska Policja podsumowuje majówkę. Ponad 130 nietrzeźwych kierowców

Podczas długiego weekendu dolnośląscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 134 nietrzeźwych kierowców oraz kierowani byli do 23 wypadków i 349 kolizji. Dobrą wiadomością jest to, że liczby te są o 20 procent mniejsze niż w roku ubiegłym. Wykonanych zostało ponad 6800 interwencji, 356 zatrzymano sprawców przestępstw, a także 221 poszukiwanych - to podsumowane wybranych aktywności policji w ciągu ostatnich pięciu dni. Priorytetem były działania pomocowe i prewencyjne, aby wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska mogli podróżować oraz wypoczywać bezpiecznie.

Siechnice: Dolnośląska Policja podsumowuje majówkę. Ponad 130 nietrzeźwych kierowców
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Weekend majowy dla większości Dolnoślązaków to czas odpoczynku, rodzinnych wycieczek i różnego rodzaju aktywności. Podczas tych kilku wolnych, gdy mieszkańcy wypoczywają od pracy i swoich stałych obowiązków, policjanci działają intensywnie by dbać o nasze bezpieczeństwo. Mundurowi starają się być wszędzie tam, gdzie ruch kołowy jest największy i może dochodzić z tego powodu do sytuacji niebezpiecznych, a także w miejscach gromadzenia się turystów i wszystkich innych osób poszukujących chwili wytchnienia.

Przed długim weekendem dolnośląscy policjanci zainicjowali także kilka działań profilaktycznych, w trakcie których ostrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą nas spotkać podczas wypoczynku. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania na drogach i ogólne zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym, dzięki którym możemy spędzić te kilka wolnych dni bez przykrych niespodzianek. - informuje biuro prasowe Policji

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - lepiej niż rok temu

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, z naciskiem na zgodną z przepisami jazdę użytkowników jednośladów, którzy zawsze w ciepłe majowe dni licznie wyruszają na drogi naszego województwa.

Niestety mimo szeroko zakrojonych działań i komunikatów przekazywanych za pośrednictwem mediów, w ciągu pięciu dni doszło do 23 wypadków i 349 kolizji. Jest to 20-procentowy spadek ilości zdarzeń w stosunku do roku ubiegłego, ale funkcjonariusze nadal stwierdzają kolejne przypadki nieodpowiedzialnych zachowań na drogach, co w konsekwencji może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Wśród uczestników ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali także 134 kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, wsiedli za kierownice swoich aut. Teraz muszą się oni liczyć z utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karaną nawet do lat 2.

Interwencje i prewencja

Ostatnie pięć dni służby wymagały wzmożonej aktywności policjantów wszystkich pionów dolnośląskiej Policji. Funkcjonariusze przeprowadzili w tym czasie ponad 6800 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 356 osób, a także 221 poszukiwanych. Policjanci przeprowadzili także wiele czynności o charakterze operacyjnym, niedopuszczając do mogących wystąpić zagrożeń. Priorytetem były jednak wszelkie działania pomocowe i prewencyjne tak, aby wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska mogli podróżować oraz wypoczywać bezpiecznie.

Na podstawie:
mat. prasowy KWP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

  • Więcej
  • w kategorii inne