Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Pomysły na skuteczny team building we Wrocławiu

Wielkie miasta to wielkie możliwości. Ta maksyma przekłada się na niemal wszystkie dziedziny życia i branże. Nie inaczej jest w branży eventowej, gdzie duże miasta i gęsto zaludnione tereny sprzyjają kreatywności i sposobności do wymyślania coraz to nowych koncepcji przedsięwzięć integracyjnych dla firm. Obok Warszawy, to Wrocław jest tą metropolią, która w Polsce najbardziej kojarzy się z dynamicznym rozwojem, parciem do przodu i progresem usług wszelkiego rodzaju. Nie dziwota zatem, że najwięcej pomysłów na dobry team building powstaje właśnie tutaj. Które z nich cieszą się aktualnie największym uznaniem i popularnością wśród menadżerów i organizatorów? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Siechnice: Pomysły na skuteczny team building we Wrocławiu

Zespół jak niezawodna maszyna. Jak maszyna Goldberga!

„Maszyna Goldberga” to idealna zabawa integracyjna przewidziana dla większych grup. Dzielimy uczestników na zespoły, a każdy z nich otrzymuje narzędzia i materiały do budowy maszyny. Mówimy tu o kołkach, młotkach, śrubokrętach i wszelkich elementach, które pomogą stworzyć sprawnie działający mechanizm. Jest jednak pewien szkopuł. Każdy zespól buduje nie oddzielne urządzenie, a jedynie jego część, która ma składać się na sprawnie działający wielki mechanizm. Zabawa wymaga kooperacji, dialogu, dogadywania się i negocjacji czyli wszystkiego, czego potrzebujemy w naszej firmie na co dzień.

Integrujmy i pomagajmy czyli „Reksio na swoim”

Społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest już „zachodnią fanaberią”, a zupełnie poważną sprawą, do której przyczynia się wiele dzisiejszych przedsiębiorstw i korporacji. W tym przypadku, pracując w zespołach, zbudujemy budy dla psiaków ze schronisk aby zapewnić im ciepły kąt na zimę, która dla wielu bezdomnych i schroniskowych czworonogów oznacza najgorsze. Zaproszeni goście otrzymują wszelkie materiały i narzędzia potrzebne do zapewnienia noclegu jednemu „psiulkowi”. Dodatkowe nagrody czekają dla najlepszych inżynierów do spraw pomagania naszym „braciom mniejszym”. Gwarantujemy, że nic piękniejszego i bardziej szlachetnego tego dnia już nie zrobicie!

Escape room w wersji „portable” czyli Mystery Box Challenge!

Każdy zespół otrzymuje tylko jedno małe pudełko. To ma być ta zabawa integracyjna? Oczywiście, że tak. W tym opakowaniu zawarte są liczby, urywki numerów kont, numerów telefonów i wszelkie inne wskazówki konieczne do rozwiązania zagadki. Nie istnieje możliwość uporania się z takim zadaniem w pojedynkę. Zawodnicy muszą współdziałać, wykazać się lotnością umysłu i umiejętnością współpracy z innymi. Bez tego, nie mamy najmniejszych szans pokonać reszty konkurentów w ciągu zaledwie 90 minut!

Improwizujemy i integrujemy czyli Warsztaty Improwizacji

Fenomenalna i kreatywna zabawa, która prowokuję kooperację i team building przez czystą zabawę i śmiech. Profesjonalny improwizator pokaże nam, jak reagować w scenkach wymyślonych na poczekaniu, jak wybrnąć z trudnych sytuacji i jak z humorem odpowiadać w każdej możliwej sytuacji. Następnie, uczestnicy podzieleni na zespoły muszą odegrać scenki proponowane przez naszego mentora. Zabawa przełamuje lody, pozwala lepiej się poznać i sprawdzić się w sytuacji nieoczekiwanej.

Służbowy Hollywood!

Na jeden wieczór staniemy się gwiazdami kina. Uczestnicy nakręcą krótkometrażowe filmy, z których te najlepsze zostaną uhonorowane na wielkiej gali wręczania Oscarów. Garnitury, kreacje, światła fleszy – to wszystko czeka nas podczas tej zabawy integracyjnej. Wspólne tworzenie filmu wymaga od uczestników sprawdzenia się  w swoich dziedzinach, udzielania pomocy innym i umiejętności kompromisu i współpracy. To wszystko okraszone splendorem, magią kina i niesamowitą ilością dobrych wspomnień.

Artykuł powstał we współpracy z wrocławską agencją Argentum Event (https://www.argentum-event.pl/)