Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
9.07.2023

Śmigłowiec Ratownictwa Medycznego lądował na Błękitnej Lagunie. Udana akcja ratunkowa

W sobotnie popołudnie ratownicy, którzy dyżurują na siechnickim kąpielisku zostali zaalarmowani o wyłowieniu z wody osoby nieprzytomnej. Poszkodowany trafił do szpitala a my apelujemy - uważajmy na siebie i rozważnie korzystajmy z uroków wody, dobrej pogody i wakacji. Przy okazji przypominając zasady bezpieczeństwa nad wodą.

Siechnice: Śmigłowiec Ratownictwa Medycznego lądował na Błękitnej Lagunie. Udana akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa miała miejsce w sobotę, 8 lipca 2023 roku na Błękitnej Lagunie w Siechnicach. Plażowicze zaalarmowali służby ratunkowe kąpieliska o wyłowieniu z wody nieprzytomnego człowieka przez osoby postronne.

Zdiagnozowano u tej osoby nagłe zatrzymanie krążenia. Natychmiast rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową i wezwano pomoc przez numer alarmowy 112. Na miejscu, jako pierwsi, pojawili się siechniccy Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej i kontynuowali akcję ratunkową do przyjazdu Pogotowia i Śmigłowca zespołu HEMS - Zespół Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego.

Poszkodowany dwurkotnie odzyskiwał czynności życiowe, lecz finalnie w stanie zatrzymania krążenia został przetransportowany do szpitala - relacjonuje Wodna Służba Ratownicza na swoim profilu na Portalu Facebook.

Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w miniony weekend na terenie całej Polski utonęło aż 13 osób.
 

Przypominamy i pamiętajmy: Ciesz się wodą bezpiecznie!

Woda może dostarczyć niezliczonej ilości radości i wspaniałych doświadczeń, ale jak pokazuje sobotnie wydarzenie należy również pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Nigdy nie pływaj sam
  • Pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych
  • Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu
  • Bądź odpowiedzialnym opiekunem
  • Warto nauczyć się pływać
  • Używaj kamizelek ratunkowych
  • Uważaj na zmienne warunki pogodowe

Wszystkie podstawowe zasady bezpieczeństwa przebywania nad wodą opisywaliśmy w artykule: Zasady bezpieczeństwa nad wodą: Ciesz się wodą bezpiecznie!

  • Więcej
  • w kategorii inne