Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.01.2023

Powstaną miejsca parkingowe przy Henryka III i Gimnazjalnej. Koniec z zastawianiem chodników?

Od połowy stycznia trwają prace przy budowie miejsc parkingowych w rejonie ulic Henryka III, Jana Pawła II oraz Gimnazjalnej w Siechnicach. Do poprawy infrastruktury wokół inwestycji zobowiązał się deweloper Atom. W trakcie prac mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Siechnice: Powstaną miejsca parkingowe przy Henryka III i Gimnazjalnej. Koniec z zastawianiem chodników?

Działania, które zostaną wykonane to m.in. rozebranie fragmentu istniejącego chodnika i wykonanie zatoki parkingowej dla równoległego parkowania 3 samochodów osobowych przy ul. Henryka III i przy skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II. Kolejne 13 miejsc parkingowych uzyskane zostanie poprzez częściowe rozebranie i poszerzenie istniejącego parkingu przy ul. Henryka III przy terenie sportowo-rekreacyjnym, naprzeciw skrzyżowania z ul. Zacisze.

Największą częścią tej inwestycji jest przebudowa infrastruktury przy ul. Gimnazjalnej, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Tam zaplanowano remont parkingu i wykonanie 30 miejsc postojowych. W ramach prac zostanie również poszerzony zjazd, a stare ogrodzenie zostanie przeniesione i wyremontowane. Zgodnie z założeniami Smart City Siechnice w rejonie parkingu zostaną zamontowane lampy solarne.

Zaplanowane prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2. Deklarowany termin zakończenia prac to koniec marca 2023 roku.