Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.12.2022

Wschodnia Obwodnica Wrocławia - odcinkiem Łany - Długołęka pojedziemy jeszcze w tym roku

Coraz bliżej otwarcie kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jest to niewątpliwie jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w powiecie wrocławskim. Nowo oddana droga połączy Łany z Długołęką, na wschodnich i północnych obrzeżach Wrocławia. Otwarcie zaplanowano na wtorek, 20 grudnia.

Siechnice: Wschodnia Obwodnica Wrocławia - odcinkiem Łany - Długołęka pojedziemy jeszcze w tym roku
fot. DSDiK

Gdzie przebiega wspomniany odcinek obwodnicy?

Jadąc wschodnią obwodnicą od strony Siechnic w kierunku północnym, dojedziemy do nowego odcinka drogi, który zaczyna się na rondzie w Łanach i stąd prowadzi na północ, w kierunku Kiełczówka, po drodze mijając wiaduktem trasę kolejową do Jelcza-Laskowic. W przyszłości w okolicy Dobrzykowic powstanie droga gminna do tejże miejscowości, a obecnie przygotowano tam zjazd z nowo wybudowanego odcinka obwodnicy.

W Kiełczówku będziemy mogli zjechać z obwodnicy poprzez ulicę Jesionową lub udać się dalej w kierunku północnym, gdzie nowa droga przecina rzekę Widawę. W Kiełczowie będziemy mogli zjechać z dwóch kolejnych rond do pobliskich miejscowości, jednego mniej więcej na wysokości Śliwic oraz drugiego koło Piecowic.

Obwodnica kończy się na tzw. Łączniku Długołęka, na którym krzyżują się droga wojewódzkiej nr 372 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Informacje o nowym odcinku obwodnicy

Nowy odcinek drogi łączącej Łany z Długołęką zostanie oddany do użytku 20 grudnia 2022 roku i będzie miał długość 10 km. Wykonanie inwestycji nadzorowała Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, a wykonawcą była firma Kobylarnia.

Nowo powstała droga, będzie się charakteryzowała tym, że będzie jednopasmowa w obu kierunkach, co nie powinno dziwić patrząc na resztę wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Dzięki ukończeniu przedłużenia tego odcinka drogi z Łan do Długołęki, osiedla oraz miejscowości położone na wschodzie i południowym-wschodzie miasta, uzyskają szybki dostęp do autostradowej obwodnicy Wrocławia A8 oraz drogi ekspresowej S8 im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920, prowadzącej do Łodzi i Warszawy.

fot. DSDiK

Czy obwodnica Wrocławia jest już ostatecznie ukończona?

Droga z Łanów do Długołęki to nie jedyny odcinek obwodnicy, który został ukończony w ostatnim czasie. Już od początku grudnia możemy się cieszyć z oddania drogi z ulicy Grota-Roweckiego do ronda przy ulicy Buforowej, niedaleko Iwin. Ten fragment trasy, mający 2,5 km i ciągnący się wokół wsi Radomierzyce nie jest jeszcze ostatecznym zwieńczeniem obwodnicy dookoła Wrocławia. Ciągle pozostaje odcinek od ulicy Grota-Roweckiego do węzła bielańskiego, który dopiero oczekuje na ostateczny przetarg inwestycyjny.

Zobacz też: Co dalej ze Wschodnią Obwodnicą Wrocławia?