Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.03.2023

Korekta godzin odjazdów pociągów. Wraca oferta KD dla rowerzystów

W niedzielę, 12 marca w życie wchodzi korekta rozkładu jazdy na kolei. Godziny odjazdów dla linii D7 - Jelcz-Laskowice - Wrocław Główny - Oleśnica - Milicz - Krotoszyn przebiegającej przez Siechnice zmienią się nieznacznie. Warto jednak zapoznać się z nowymi rozkładami.

Siechnice: Korekta godzin odjazdów pociągów. Wraca oferta KD dla rowerzystów

Zmiany na linii D7 to przesunięcie odjazdów od kilku do kilkunastu minut zarówno dla odjazdów z Siechnic do Wrocławia, i jak podróży powrotnej. Aktualne rozkłady znajdują się serwisie internetowym przewoźnika. Poza zmianami godzin Koleje Dolnośląskie informują o nowościach w ofercie.

Zobacz też: Urbancard honorowany w KD i PolRegio? Przewoźnicy kolejowi akceptują ofertę Wrocławia
 

Koleje Dolnośląskie dla rowerzystów

W ubiegłym roku Koleje Dolnośląskie, jako pierwsze w Polsce uruchomiły wagon rowerowy. W tym roku oferta dla rowerzystów wraca 12 marca. Przewoźnik zapowiada wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu wagonu w porównaniu do ubiegłego roku - Teraz, oprócz stacji Sobótka Zachodnia, rowerzyści będą mogli korzystać z niego również na stacji Sobótka bliżej centrum. Według rzecznika prasowego Kolei Dolnośląskich, Bartłomieja Rodaka, wprowadzenie takiej możliwości jest odpowiedzią na prośby wielu rowerzystów. Załadunek i rozładunek rowerów na stacji nie zajmuje dużo czasu, więc nie stanowi problemu.

Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy Koleje Dolnośląskie uruchomią także dodatkowe pociągi w weekendy, kursujące z Wrocławia do Milicza. Pierwszy pociąg będzie odjeżdżał o godzinie 9:03 z Wrocławia Głównego, a powrót z Milicza o godzinie 18:58. Połączenia będą dostępne od 29 kwietnia w soboty, niedziele i święta.
 

Pociągi do Czech

Od 8 czerwca będą dostępne połączenia sezonowe z Wrocławia do Adršpachu. W weekendy i w dni świąteczne będziemy mogli skorzystać z pociągu Sprinter "Skalne Miasto", który wyjedzie z Wrocławia o godzinie 7:51, lub z pociągu Sprinter "Pełcznica", który wyjedzie o 15:41. Powroty z Adršpachu do Wrocławia są zaplanowane na 10:45 i 18:45. Bilety "tam i z powrotem" będą ważne przez dwa dni, co pozwoli na powrót kolejnym pociągiem w niedzielę. Podróżni powinni jednak pamiętać, że bilety na połączenia kolejowe i do Skalnego Miasta należy kupować on-line z odpowiednim wyprzedzeniem.