Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.08.2023

Parkowanie przy ul. Piastów Śląskich. Gmina wyznaczy miejsca postojowe

Od wielu miesięcy mieszkańcy narzekają na utrudnienia na jednej z głównych ulic Siechnic - ul. Piastów Śląskich (dawna ul. Świerczewskiego). Samochody parkujące po obydwu stronach jezdni często uniemożliwiają swobodne minięcie się pojazdów. Rozwiązaniem ma być wyznaczenie miejsc parkingowych i zakaz zatrzymywania poza nimi.

Siechnice: Parkowanie przy ul. Piastów Śląskich. Gmina wyznaczy miejsca postojowe
fot. Obszar zmiany organizacji ruchu

Problem z przejazdem ul. Piastów Śląskich nasilił się, gdy rozbudowane zostały lokale pracownicze zlokalizowane na wysokości budynku OSP Siechnice. Na początku 2023 roku Gmina Siechnice zleciła wykonanie projektu zmiany organizacji ruchu.

Według deklaracji Urzędu projekt (dwa warianty) został skonsultowany z Radą Mieszkańców Siechnic oraz z mieszkańcami ulicy Piastów Śląskich. Zmiana zakłada wyznaczenie 28 nowych miejsc parkingowych po stronie numerów parzystych (prawa strona jadąc od ul. Opolskiej), częściowo na chodniku. Dodatkowo parkowanie poza wyznaczonymi miejscami będzie zabronione. Pojawią się nowe znaki informujące o zakazie zatrzymywania, a te informujące o parkingu będą miały adnotację “Postój tylko w wyznaczonych miejscach”

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzane będą w dniach 16-18 sierpnia 2023 roku (środa - piątek). W tym okresie Urząd prosi o nieparkowanie przy ul. Piastów Śląskich w tych dniach.

Poniżej zdjęcia ul. Piastów Śląskich przed planowaną zmianą organizacji ruchu oraz projekt zmian:

Fot. mat. własne
Projekt zmian mapa - źródło UM w Siechnicach