Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.12.2023

Odwołane kursy, uszkodzone autobusy. Siechnicka Komunikacja Publiczna

Trudny czas dla pasażerów Siechnickiej Komunikacji Publicznej. Do opóźnień związanych z zimową aurą dołączają odwołane kursy z powodu awarii autobusów. W poniedziałek jeden z pojazdów wylądował w rowie, kolejny - z uszkodzonym kołem nie mógł kontynuować jazdy.

Siechnice: Odwołane kursy, uszkodzone autobusy. Siechnicka Komunikacja Publiczna
fot. Siechnicki autobus wypadł z drogi / Adam Wróbel

Miniony poniedziałek nie był dla pasażerów łatwym dniem. Przy pętli przy Wzgórzu Partyzantów we Wrocławiu autobus obsługujący Siechnicką Komunikację Publiczną nie mógł kontynuować jazdy z powodu uszkodzenia koła.

Do drugiego niebezpiecznego zdarzenia doszło na trasie pomiędzy Smardzowem a Żernikami Wrocławskimi. Tam autobus linii 81/810 na oblodzonej nawierzchni wpadł do rowu. W odróżnieniu od podobnego wypadku w 2017 roku, w którym rannych zostało kilkanaście osób, tym razem nikt nie doznał obrażeń.

Choć droga była oblodzona, wiele wskazuje na to, że przyczyną zdarzenia mogły być też problemy techniczne. Z relacji pasażerów wynika, że autobus jechał powoli, a wcześniej na trasie silnik pojazdu gasł na przystankach. Po zdarzeniu kierowca zainteresował się zdrowiem pasażerów - na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Sytuacja powodować będzie opóźnienia w kursowaniu autobusów Siechnickiej Komunikacji Publicznej w dniu dzisiejszym. [4 grudnia 2023 r. - dop. red.]
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Zapewniamy, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Państwu sprawny i komfortowy transport publiczny.
- czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu Gminy Siechnice na portalu Facebook

Warto zaznaczyć, że niedawno została uruchomiona strona “TRAKO Siechnice info” na portalu Facebook, gdzie przewoźnik zamieszcza informacje o utrudnieniach. Choć pasażerowie mają nadzieję, że nie będzie ona zbyt często potrzebna, to z pewnością ułatwi komunikację na linii przewoźnik - pasażer w sytuacjach awaryjnych.

Na wysłane przez naszą redakcję pytania o zmiany w przewozach - m.in. czy uda się wcześniej zamówić nowe autobusy, czy dostępne będą automaty biletowe, firma Trako nie odpowiedziała. W dniu dzisiejszym zadaliśmy również pytania o feralne autobusy, gdy tylko otrzymamy odpowiedź zaktualizujemy artykuł.

Przypomnijmy, że od października bieżącego roku za przewozy w Siechnicach odpowiada firma Trako. Organizatorem komunikacji jest Gmina Siechnice. Więcej o zmianie przewoźnika pisaliśmy tutaj: Zmiany w komunikacji autobusowej w Siechnicach. Nowy przewoźnik

Zobacz też: Wypadek autobusu 900L [zdjęcia] (20.08.2017)