Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.06.2023

Koleje Dolnośląskie - połączenie weekendowe do Świnoujścia!

Wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich, łączące stolicę Dolnego Śląska z miastami województwa zachodniopomorskiego, okazało się być strzałem w dziesiątkę. Od początku jego uruchomienia cieszy się ogromną popularnością, a bilety na najbliższe kursy sprzedają się bardzo szybko. Wyjazd w sobotę rano, powrót w niedzielę wieczorem - a w weekend - korzystanie z uroków morza. Koleje Dolnośląskie zwiększyły skład pociągu na Dni Morza, które odbędą się 1 lipca.

Siechnice: Koleje Dolnośląskie - połączenie weekendowe do Świnoujścia!

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, mówi:

Świnoujście jest jednym z pierwszych wyborów Dolnoślązaków, gdy myślą o wyjeździe nad polskie morze. Teraz Bałtyk będzie jeszcze bliżej Dolnego Śląska. Podróż pociągiem Kolei Dolnośląskich będzie komfortową i szybką alternatywą dla samochodu, ponieważ będziemy mogli dotrzeć nad morze w niecałe sześć godzin.

Szybkość i komfort podróży są niewątpliwie czynnikami wpływającymi na popularność nowego połączenia kolejowego. Trasa od Świnoujścia do Wrocławia, przebiegająca przez Międzyzdroje, Szczecin (Dąbie), Zieloną Górę, Głogów, Lubin i Legnicę, zajmuje łącznie 5 godzin i 30 minut. Pasażerowie podróżują nowoczesnymi, klimatyzowanymi pięcioczłonowymi pojazdami elektrycznymi typu Elf2, należącymi do floty Kolei Dolnośląskich.

Cieszę się z decyzji marszałka dolnośląskiego oraz prezesa Kolei Dolnośląskich. To ważna informacja dla mieszkańców Świnoujścia. Mam nadzieję, że inne województwa również uruchomią szybkie, bezpośrednie połączenia między swoimi stolicami a Świnoujściem, idąc w ślady Dolnoślązaków
- Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia

Uruchomienie wakacyjnej trasy jest kolejnym ważnym krokiem w dynamicznym rozwoju Kolei Dolnośląskich, która w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia.

Na zlecenie marszałka województwa dolnośląskiego staraliśmy się przybliżyć Dolnoślązakom województwo zachodniopomorskie, a zwłaszcza Świnoujście. Możemy teraz oferować tę trasę nowoczesnymi, klimatyzowanymi pojazdami dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska. Pilotażowy przejazd z zeszłego tygodnia cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych, co tylko potwierdza zapotrzebowanie na tego typu połączenia
- Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich

Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursował w letnie weekendy, a dodatkowo pojedzie w święto obchodzone 15 sierpnia. Z Wrocławia Głównego będzie wyruszał do Świnoujścia w każdą sobotę o godzinie 5:40, docierając o 11:10. Z kolei z Świnoujścia będzie kursował w niedziele od godziny 16:40 do 22:07.

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Świnoujście - Wrocław Główny oraz Szczecin Dąbie - Wrocław Główny kosztuje 79 złotych. Za dodatkową opłatą i do wyczerpania miejsc można zabrać ze sobą rower. Bilety można nabyć wyłącznie za pośrednictwem platformy Koleo.

Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy można znaleźć na stronie Kolei Dolnośląskich