Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Ogólnopolski Protest Rolników. Utrudnienia na DK94 w Siechnicach

W środę, 24 stycznia w całej Polsce odbędą się protesty rolników. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, organizatorzy zapowiadają zablokowanie dróg w ponad 250 miejscach. Jak informuje Policja, w godzinach okołopołudniowych na DK94 na odcinku od Oławy do Siechnic przejedzie kolumna traktorów - mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Siechnice: Ogólnopolski Protest Rolników. Utrudnienia na DK94 w Siechnicach

Utrudnienia wystąpią w środę, 24 stycznia 2024 r. w godzinach 12:00 - 14:00 na DK94 od Oławy do Siechnic. Na te godziny zaplanowany został przejazd kilkudziesięciu traktorów - wyruszą z ul. Baczyńskiego w Oławie, następnie przejadą drogą krajową do Siechnic do ronda przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, gdzie zawrócą w powrotną drogę.

O proteście informuje Komenda Powiatowa Policji w Oławie: W związku z planowanym w dniu 24 stycznia 2024r (środa) w godz. 12.00 - 14.00 protestem Dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej Solidarność R.I. „Przeciwko dyrektywom UE” informujemy, iż mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na drodze K94 Oława - Siechnice. Proponowany objazd przez m. Kotowice, Zakrzów, Siedlce lub autostradą A4.

Rolnicy protestują, aby wyrazić sprzeciw dla niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów spoza Unii, niestosujących norm UE. Kolejnym postulatem protestujących jest rewizja Wspólnej Polityki Rolnej UE. Jak zaznaczają - Protestujemy przeciwko ograniczeniu produkcji roślinnej i zwierzęcej i nakładaniu kolejnych obostrzeń środowiskowych wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu (ekoschematy, ugorowania). ŻĄDAMY zmian w ekoschematach i warunkowości: mniej biurokracji a więcej biologizacji. Rolnicy wyrażą również solidarność z protestującymi Niemczech, gdzie od kilku tygodni trwają masowe strajki.