Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.01.2024

Jak prawidłowo wyrzucić choinkę?

Gdy święta Bożego Narodzenia dobiegają końca, wiele osób zastanawia się, co zrobić ze świąteczną choinką. Zakup żywej choinki to popularna tradycja, jednak nie zawsze istnieje możliwość przesadzenia drzewka do gruntu. W takim przypadku ważne jest, aby prawidłowo pozbyć się choinki, zgodnie z lokalnymi zasadami segregacji odpadów.

Siechnice: Jak prawidłowo wyrzucić choinkę?

Żywa choinka, po świętach, staje się odpadem biodegradowalnym. Aby mogła zostać odpowiednio przetworzona na kompost lub biopaliwo, należy ją wyrzucić do odpowiedniego pojemnika. Mieszkańcy Siechnic powinni umieścić choinkę w brązowym pojemniku przeznaczonym na odpady BIO. W przypadku braku segregacji odpadów, choinkę należy wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Ważnym aspektem jest odpowiednie przygotowanie choinki do wyrzucenia. Jeśli drzewko jest duże, należy je pociąć, aby nie doprowadzić do zapchania pojemnika. 

Inną opcją dla mieszkańców Siechnic jest oddanie choinki do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). PSZOK dla tej gminy znajduje się przy ulicy Stalowej 12 w Godzikowicach i jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 15:00, a w czwartki do 19:00 (tel. 71 303 44 39).

Należy również pamiętać, że miesiące grudzień i styczeń są wyłączone z terminów Taksówki Odpadowej. Oznacza to, że najwcześniej choinkę można oddać w tym trybie w lutym. Jest to ważna informacja dla tych, którzy planowali skorzystać z tej usługi do pozbycia się choinki. Więcej o tej formie oddawania odpadów pisaliśmy tutaj: Koniec z objazdowymi zbiórkami odpadów. Zastąpi je Taksówka Odpadowa.

  • Więcej
  • w kategorii inne