Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
22.01.2024

Spotkanie dotyczące funkcjonowania Siechnickiej Komunikacji Publicznej

Na początku lutego w Urzędzie Miejskim w Siechnicach odbędzie się spotkanie poświęcone funkcjonowaniu lokalnej komunikacji autobusowej. Jest to doskonała okazja dla mieszkańców, aby wyrazić swoje opinie oraz podzielić się uwagami dotyczącymi zmian, które nastąpiły w komunikacji miejskiej od 1 października 2023 roku.

Siechnice: Spotkanie dotyczące funkcjonowania Siechnickiej Komunikacji Publicznej

Otwarte spotkanie odbędzie się w piątek, 2 lutego 2024 roku, o godzinie 17:00, w sali sesyjnej (3 piętro) Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Władze gminy, które zapraszają na spotkanie, przedstawią bieżącą sytuację oraz odpowiedzą na pytania publiczności.

Również na początku lutego na liniach Siechnickiej Komunikacji Publicznej mają zacząć kursować zaprezentowane niedawno nowe autobusy. W ramach umowy z przewoźnikiem, mieszkańcy będą korzystać z dziewięciu nowoczesnych pojazdów, które mają zapewnić wyższy standard podróżowania. Każdy z autobusów, wyprodukowanych w 2023 roku, dysponuje 90 miejscami dla pasażerów, w tym 32 siedzącymi, i jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Dodatkowe udogodnienia, takie jak klimatyzacja, wyświetlacze informacji pasażerskiej czy gniazda USB, z pewnością przyczyniają się do poprawy komfortu podróżowania. Dzięki nowoczesnym systemom zliczania podróżnych, przewoźnik ma możliwość uzyskania dokładnych danych na temat liczby korzystających z usług, co może przyczynić się do dalszego optymalizowania rozkładów jazdy i dostosowania ich do realnych potrzeb mieszkańców.

Przypomnijmy, że od października ubiegłego roku za przewozy międzygminne w Siechnicach odpowiada firma Trako, a organizatorem komunikacji jest Gmina Siechnice.

Zobacz też: Gmina Siechnice zaprezentowała nowe autobusy. Zobacz zdjęcia i film