Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.02.2024

Protest rolników. Utrudnienia dla kierowców, blokada WOW [aktualizacja]

Od 9 lutego w związku z ogólnopolskim protestem rolników możliwe są utrudnienia w ruchu na terenie powiatu wrocławskiego. Choć w samej gminie Siechnice nie są przewidziane blokady dróg, utrudnień można spodziewać się m.in. na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia czy w Oławie. Są również zapowiedzi protestu we Wrocławiu. Sytuacja jest dynamiczna - warto śledzić mapę z zaznaczonymi akcjami protestacyjnymi.

Siechnice: Protest rolników. Utrudnienia dla kierowców, blokada WOW [aktualizacja]

Aktualizacja 14.02.2024: W czwartek, 15.02.2024, protest rolników we Wrocławiu. Utrudnienia od rana, m.in. na ulicach: Widok (zamknięta od ok. 5:00 do 14:00), Kazimierza Wielkiego, Oławska, Traugutta, Plac Społeczny, Plac Powstańców Warszawy, pod Urzędem Wojewódzkim, ul. Piotra Skargi, Teatralna. Oficjalne godziny protestu to 10:00-17:00, utrudnienia na trasie przejścia protestujących, którzy kierować się będą pod Urząd Wojewódzki.

---

Protesty zadeklarowane zostały w gminach sąsiadujących z Siechnicami - w Czernicy, Długołęce i Oławie. Jak podaje portal TuWroclaw.com, na poniedziałek, 12 lutego rolnicy zapowiadają zaostrzenie protestów - w tym całkowitą blokadę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia od ronda w Kiełczówku do ronda w Łanach

Sytuacja jest dynamiczna - w mediach pojawiają się głosy o przeniesieniu protestu również w centrum Wrocławia, pod Urząd Wojewódzki.

W związku z utrudnieniami komunikacja zbiorowa może kursować z dodatkowymi opóźnieniami. Warto rozważyć dojazd do Wrocławia pociągiem.

Akcja protestacyjna potrwać ma do 19 lutego 2024 roku.

Poniżej prezentujemy mapę protestów opublikowaną przez Instytut Gospodarki Rolnej:

Rolnicy protestują, aby wyrazić sprzeciw dla niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów spoza Unii, niestosujących norm UE. Kolejnym postulatem protestujących jest rewizja Wspólnej Polityki Rolnej UE - Protestujemy przeciwko ograniczeniu produkcji roślinnej i zwierzęcej i nakładaniu kolejnych obostrzeń środowiskowych wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu (ekoschematy, ugorowania). Rolnicy wyrażą również solidarność z protestującymi w innych państwach Unii Europejskiej, gdzie od kilku tygodni trwają masowe strajki.

  • Więcej
  • w kategorii inne