Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.01.2024

Bezpieczniej na DK94? GDDKiA doświetli przejścia dla pieszych w Radwanicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawców do zadania o nazwie Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK94 w m. Radwanice na skrzyżowaniu DK94 ul. Wrocławska z ul. Mickiewicza i Kolejową. W ramach prac powstanie nowe przejście dla pieszych, a istniejące zostaną doświetlone.

Siechnice: Bezpieczniej na DK94? GDDKiA doświetli przejścia dla pieszych w Radwanicach
fot. Skrzyżowanie DK94 z ulicą Kolejową i Mickiewicza

Ponad 220 tysięcy złotych zamierza wydać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Wrocław na poprawę bezpieczeństwa na Drodze Krajowej nr 94 w Radwanicach, na wysokości Biedronki. Wśród zaplanowanych prac jest wydzielenie nowego przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza, które, wraz z istniejącymi przy ul. Wrocławskiej i Kolejowej zostanie doświetlone dedykowanym oświetleniem dla pieszych. W obrębie skrzyżowania zostaną wyremontowane chodniki.

Oferty w rozpisanym pod koniec ubiegłego roku postępowaniu poznamy 16 stycznia. Planowany termin wykonania zamówienia to 8 miesięcy od daty podpisania umowy. Wartość zamówienia to 222 851,33 zł.

Bezpieczeństwo na głównych drogach jest niezwykle istotne, szczególnie w miejscach gdzie również występuje duży ruch pieszych. Zimowe warunki, szybko zapadający zmrok, dodatkowo zwiększają ryzyko wypadków. W rejonie opisywanego skrzyżowania oprócz dyskontu znajdują się przystanki autobusowe. Planowane prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i zmniejszenia ryzyka wypadków.