Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.01.2024

Ostrzeżenie meteo 2. stopnia w powiecie wrocławskim – silny wiatr i możliwe burze

W związku z prognozowanymi przez meteorologów trudnymi warunkami pogodowymi, mieszkańcy powiatu wrocławskiego oraz całej Polski powinni przygotować się na silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed wiatrem. Lokalnie mogą wystąpić burze.

Siechnice: Ostrzeżenie meteo 2. stopnia w powiecie wrocławskim – silny wiatr i możliwe burze

Aktualizacja (24.01.2023): Ostrzeżenie zostało przedłużone do czwartku, godziny 14:00. Stopień 1.

---

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązywać będzie od godziny 3:00 w środę (24 stycznia) do godziny 3:00 w czwartek (25 stycznia). Zgodnie z komunikatem IMGW na ternie powiatu wrocławskiego spodziewany jest silny wiatr o średniej prędkości wynoszącej od 40 km/h do 55 km/h, który może osiągać w porywach prędkość nawet do 90 km/h. Kierunek wiatru - z południowego zachodu oraz zachodu. Meteorolodzy zwracają także uwagę na możliwość wystąpienia lokalnych burz, podczas których porywy wiatru mogą przekroczyć 100 km/h.

Mieszkańcy otrzymali również komunikaty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o treści:

Uwaga! Jutro i pojutrze (24/25.01) prognozowany silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

W środę ostrzeżenia meteorologiczne o silnym wietrze dotyczyć będą prawie całej Polski - w zachodniej części są to ostrzeżenia 2 stopnia, we wschodniej 1 stopnia. Warto zachować ostrożność i dostosować swoje plany do warunków pogodowych - unikać podróży, jeśli nie są one konieczne, oraz zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.