Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.01.2024

Gmina Siechnice zaprezentowała nowe autobusy. Zobacz zdjęcia i film

Gmina Siechnice zaprezentowała dziś jeden z dziewięciu nowych autobusów, które niedługo wozić będą pasażerów Siechnickiej Komunikacji Publicznej.

Siechnice: Gmina Siechnice zaprezentowała nowe autobusy. Zobacz zdjęcia i film

Prezentacja nowego autobusu w barwach siechnickich przewozów odbyła się przed ratuszem w piątek, 12 stycznia w godzinach 10:00 -12:00. Zainteresowani mieszkańcy mogli nie tylko przyjrzeć się pojazdowi z zewnątrz, ale także wejść do środka, zaglądnąć do kabiny kierowcy czy sprawdzić jak działają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Nowe autobusy wyprodukowane w 2023 roku posiadają 90 miejsc dla pasażerów, w tym 32 siedzące. Pojazdy przystosowane są do przewozu niepełnosprawnych. Choć to obecnie standard, warto wspomnieć o klimatyzacji czy wyświetlaczach informacji pasażerskiej. Dla komfortu podróżnych w autobusach znajdują się gniazda ładowania USB. Przewoźnik uzyska dane na temat liczby pasażerów dzięki bramkom zliczającym podróżnych.

Choć do prezentacji nie zostały jeszcze zamontowane biletomaty umożliwiające płatność kartą, to zgodnie z zapowiedziami takie urządzenia mają pojawić się w nowych autobusach.

Zgodnie z umową z nowym przewoźnikiem obsługującym Siechnicką Komunikację Publiczną od października 2023 roku, nowe autobusy mają pojawić się na liniach najpóźniej z początkiem lutego 2024.

Zobacz też: Zmiany w komunikacji autobusowej w Siechnicach. Nowy przewoźnik

Turecka marka Güleryüz zadebiutowała w Polsce w 2020 roku, w Żorach. Autobusy tej firmy można znaleźć również m.in. na ulicach Grodziska Mazowieckiego.

Poniżej prezentujemy film i zdjęcia z dnia prezentacji w Siechnicach: