Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.10.2020

Nowe czujniki jakości powietrza już dostępne

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planowanym montażu szesnastu czujników zanieczyszczeń na terenie gminy Siechnice. Dane z urządzeń już są dostępne, można je śledzić w serwisie Syngeos.

Siechnice: Nowe czujniki jakości powietrza już dostępne
fot. Pixabay/Syngeos

Oprócz standardowych informacji o zanieczyszczeniach, takich jak stężenie pyłu PM2.5 oraz PM10 warto zwrócić uwagę na czujnik zamontowany na terenie elektrociepłowni w Siechnicach (ul. Fabryczna 22). Urządzenie to mierzy również stężenie dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, tlenku węgla oraz ozonu.

Wskazania z czujników dostępne są na stronie internetowej projektu Syngeos oraz w dedykowanych aplikacjach mobilnych na urządzenia Android oraz iOS.

Czujniki zostały zamontowane w 16 lokalizacjach na terenie całej gminy. Więcej o urządzeniach i lokalizacjach pisaliśmy w poprzednim artykule.


Co z dotychczasowymi czujnikami?

Dotychczasowe czujniki Airly, których montaż wywalczyli mieszkańcy w ogólnopolskim konkursie Aviva "Wiem, czym oddycham!" nadal działają. Ich odczyty można sprawdzić w dziale Pogoda i Smog w naszym serwisie.
 

Sposób na czyste powietrze

Na jakość powietrza w Siechnicach pozytywnie ma wpłynąć budowa nowej elektrociepłowni gazowej - zastąpi ona obecną, węglową. Właściciele budynków mogą natomiast zadbać o środowisko korzystając m.in. z dofinansowań na wymianę pieców w programie Czyste Powietrze. W powiecie wrocławskim przestrzeganie zasad dotyczących zanieczyszczeń ma badać również specjalistyczny dron.

  • Więcej
  • w kategorii inne