Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.12.2017

Gmina Siechnice zdobyła trzy czujniki jakości powietrza - dziękujemy za głosy!

Kolejny raz nasza społeczność wykazała się determinacją i zaangażowaniem dla dobra wspólnego! W ramach internetowego konkursu Aviva "Wiem, czym oddycham!" Gmina Siechnice wygrała trzy czujniki jakości powietrza - w Radwanicach, Świętej Katarzynie i Siechnicach.

Siechnice: Gmina Siechnice zdobyła trzy czujniki jakości powietrza - dziękujemy za głosy!

Czujniki jakości powietrza Airly (ta firma obsługuje urządzenia i dane) to niewielkie urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. Dane te dostępne są publicznie i mogą być prezentowane w różnych formach - np. na mapach online.

Wyniki konkursu - lokalizacje w Gminie Siechnice:

  • miejsce 12: Radwanice, ul. Szkolna 14a (501 głosów)
  • miejsce 61: Święta Katarzyna, ul. Główna 94 (380 głosów)
  • miejsce 64: Siechnice, ul. Szkolna 4 (379 głosów)

Do 100 zwycięskich lokalizacji jury konkursy wybierze 50 kolejnych, aby uniknąć "białych plam" na terenie Polski. Liczymy na szybki montaż czujników.

Smog to połączenie dwóch słów w języku angielskim – smoke (dym) i fog (mgła). Jak wskazuje sama nazwa powstaje on na skutek działalności człowieka w połączeniu ze zjawiskami naturalnymi – zamgleniem i bezwietrzną pogodą.  W skład smogu wchodzą związki chemiczne i pyły. Za najgorszy z pyłów uznawany jest PM 2,5. Jego cząsteczki mają tylko 2,5 mikrona – są 4 razy mniejsze niż  średnica czerwonej krwinki. Jest on tak drobny, że dostaje się bezpośrednio przez płuca do krwi.

W czasie wysokiego poziomu smogu zalecane jest:

Aktualizacja: Dane z czujników dostępne są na podstronie: Pogoda i smog.