Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.10.2020

Zmiana czasu na zimowy - pośpimy godzinę dłużej

W nocy z 24 na 25 października można będzie pospać o godzinę dłużej niż zwykle. To skutek zmiany czasu z letniego na zimowy, która od wielu lat przeprowadzana jest właśnie w ostatnią niedzielę października. Wszystko jednak wskazuje na to, że niedługo zmiany czasów z letniego na zimowy i z zimowego na letni znikną z naszych kalendarzy.

Siechnice: Zmiana czasu na zimowy - pośpimy godzinę dłużej

Nim to się jednak stanie w nocy z 24 na 25 października o godzinie 3.00 należy przestawić wskazówki zegara na godz. 2.00. Oznacza to, że będziemy mogli pospać o godzinę dłużej.

Tymczasem w marcu 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził regulacje, pozwalające na zniesienie zmian czasu w Unii Europejskiej. Przewidują one, iż ostatnia zmiana czasu w UE miałaby nastąpić w 2021 roku. Każde z państw Wspólnoty może jednak samo zadecydować, w której strefie czasowej chce się potem znaleźć.

Lekarze już od pewnego czasu sygnalizowali, że zmiany czasu nie są dobre dla zdrowia. Powodują zaburzenia snu, a to z kolei nawet u dzieci może przyczyniać się do otyłości zaburzeń funkcji poznawczych i wzrostu ciśnienia. Poza tym, gdy ludzie są zmuszani do rozpoczynania i kończenia aktywności w godzinach niezgodnych z ich rytmem dnia, może to powodować większą liczbę zawałów.

Zdaniem specjalistów, Polska powinna wybrać dla siebie czas zimowy. Tymczasem z badań przeprowadzonych przez ministerstwo przedsiębiorczości wynika, że Polacy woleliby, aby obowiązywał i nas czas letni.

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...