Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.08.2020

Koleje Dolnośląskie przywracają połączenia. Zmiany w rozkładach

Koleje Dolnośląskie kończą przywracanie pełnej siatki połączeń. Wprowadzona zostaje również powakacyjna korekta rozkładów jazdy. To dobra wiadomość dla podróżnych po miesiącach ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Siechnice: Koleje Dolnośląskie przywracają połączenia. Zmiany w rozkładach

Decyzja o powrocie do pełnej siatki wraz z korektą rozkładu jazdy podjęta została w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który jest organizatorem kolejowego transportu pasażerskiego w regionie.

Powrót wszystkich pociągów na ich pierwotne trasy to coś, na co czekali wszyscy; zarówno nasi pasażerowie, jak i my w KD. Kilka miesięcy temu epidemia wymusiła na nas trudne decyzje w postaci cięcia połączeń ale krok po kroku udało nam się wrócić na właściwe tory. Dosłownie i w przenośni – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Dołożyliśmy wszelkich starań, by w związku z końcem sezonu urlopowego i planowanym rozpoczęciem roku szkolnego jak najbardziej ułatwić Dolnoślązakom dojazd do pracy czy szkoły.

Pamiętać należy, że w pociągach nadal obowiązują dodatkowe procedury bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiczną. Pasażerowie powinni zakrywać usta i nos, a do dyspozycji pasażerów są dozowniki z żelem dezynfekującym. Koleje Dolnośląskie wprowadziły również możliwość płatności kartą oraz zakupu biletów przez aplikację SkyCash.

Pełne rozkłady jazdy Kolei Dolnośląskich znajdują się na stronie przewoźnika lub w aplikacji Mobilny Pasażer.
 

Zmiany również w Siechnickiej Komunikacji Publicznej

Wraz z nowym rokiem szkolnym następują również zmiany w komunikacji autobusowej w Siechnicach. Oprócz zmiany rozkładów mieszkańcy będą mieli do dyspozycji nowe, bezpłatne linie wewnątrzgminne. Zlikwidowane zostaną natomiast linie 830, 840, 850. Powstaną również nowe przystanki. Nowe rozkłady jazdy publikujemy w dziale komunikacja.