Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.02.2021

Podpisano umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Radwanicach

We wtorek, 9 lutego 2021 roku w ratuszu w Siechnicach podpisana została umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Radwanicach. Inwestycja powstanie w formule zaprojektuj i wybuduj w przeciągu 15 miesięcy i warta będzie 16,8 mln zł brutto. Wykonawcą jest firma Climatic Sp. z o.o. Sp.k. z Reguł.

Siechnice: Podpisano umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Radwanicach
fot. mat. prasowe Gmina Siechnice

Nowa szkoła powstanie bezpośrednio przy starej szkole. Inwestycja będzie miała trzy kondygnacje i znajdzie się tam m.in. 16 sal dydaktycznych wraz z zapleczami sanitarnymi i przestrzeniami rekreacyjnymi, szatnia, świetlica dla dzieci starszych, jadalnia, kuchnia z zapleczem oraz węzłem sanitarnym. W rozbudowanej części szkoły naukę podejmie ponad 400 dzieci.

Rozbudowa szkoły sfinansowana będzie z budżetu gminy Siechnice. To kolejny projekt oświatowy Gminy w ciągu ostatnich lat - po opóźnieniach ruszyła ponownie budowa nowej szkoły w Siechnicach, w grudniu 2020 roku została oddana do użytku rozbudowana szkoła w Świętej Katarzynie, a pod koniec 2019 roku oddano do użytku nowe skrzydło budynku w Żernikach Wrocławskich.

Poniżej wizualizacje nowej szkoły w Radwanicach oraz zdjęcia z podpisania umowy:

na podstawie: mat. prasowy
zdjęcia: Gmina Siechnice