Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.11.2021

Zmiany w rozkładzie Kolei Dolnośląskich - listopad 2021

W niedzielę, 7 listopada 2021 roku wprowadzony zostanie zastępczy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich dla wybranych linii. Jest to wynik prowadzonych prac remontowych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK. Zmiany dotyczyć będą również lini D7, która przebiega przez Siechnice.

Siechnice: Zmiany w rozkładzie Kolei Dolnośląskich - listopad 2021
fot. Dworzec Kolejowy w Siechnicach

Zmiany w rozkładzie jazdy będą czasowe i obowiązywać będą od niedzieli, 7 listopada 2021 roku do soboty, 11 grudnia 2021 roku, kiedy to wprowadzony zostanie roczny rozkład jazdy pociągów.

Pociągi kursować będą z pominięciem niektórych stacji, a na części odcinków wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. W przypadku linii, która przebiega przez Siechnice w dalszym ciągu kontynuowane będzie ominięcie przystanku "Wrocław Brochów" przez niektóre z pociągów.

Szczegółowe i bieżące informacje o rozkładach znajdują się na stronie przewoźnika w zakładce ROZKŁADY I BILETY.

Przebudowa mostów kolejowych na trasie Jelcz Laskowice – Wrocław Główny

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują mosty i wiadukty między Czernicą a Siechnicami. Koszt inwestycji to 41,5 milionów złotych. Przebudowie podlegać będą 4 obiekty inżynieryjne - 2 mosty i 2 wiadukty. Po remoncie prędkość na obiektach będzie mogła wynieść nawet 160 km/h, a wiadukty będą przystosowane do dalszej rozbudowy linii do dwóch torów.

na podstawie mat. prasowego KD / mat. własne