Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.08.2021

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich

Od niedzieli, 29 sierpnia pociągi Kolei Dolnośląskich kursują według nowych rozkładów jazdy. Zmienione godziny odjazdów i przyjazdów obowiązywać będą do 6 listopada - w tym roku przewidziana jest jeszcze jedna korekta.

Siechnice: Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich

– Zmiany w rozkładzie jazdy spowodowane są pracami modernizacyjnymi, które na wybranych liniach kolejowych prowadzone są przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK. Dla przewoźników jest to również szansa na lepsze dopasowanie rozkładów pod potrzeby naszych pasażerów. W jesiennej korekcie zmiany w kursowaniu pociągów mogą sięgać kilku bądź kilkunastu minut, dlatego apelujemy, aby odpowiednio wcześnie zapoznać się z nowym rozkładem jazdy – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

W przypadku linii D7 na trasie Wrocław - Siechnice - Jelcz-Lasowice większość zmian godzin odjazdów i przyjazdów jest niewielka. Najistotniejsze korekty będą dotyczyć kursowania pociągów na odcinku Wrocław Główny – Legnica. Niektóre z połączeń zostaną odwołane bądź skrócone, a dotychczasowy pociąg relacji Legnica – Międzylesie (odjazd 14:20) będzie kursował w dwóch odrębnych trasach: Legnica – Wrocław Główny oraz Wrocław Główny – Międzylesie. W związku z zamknięciem odcinka Jaworzyna Śląska – Strzegom pociąg relacji Bielawa Zachodnia – Legnica (odjazd 17:37) zostanie odwołany na trasie Jaworzyna Śląska – Legnica bez zastępczej komunikacji autobusowej.

Na linii Kolei Dolnośląskich przez Siechnice w trakcie obowiązywania nowego rozkładu nie planuje się remontów, które wymagałyby uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej. Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

Na podstawie
Mat. Prasowy KD/ własne

Wczytuję komentarze...