Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Zamknięta droga Wrocław - Radomierzyce. Zmieniona organizacja ruchu, objazd

We wtorek, 9 listopada 2021 r. rozpocznie się remont drogi powiatowej nr 1939D w Radomierzycach. Jest to jedna z dróg dojazdowych do Wrocławia (Ołtaszyn) od strony ronda kończącego Wschodnią Obwodnicę Wrocławia i Żernik Wrocławskich. Trasa zostanie częściowo zamknięta. Zobacz zmiany w organizacji ruchu i trasę objazdu.

Siechnice: Zamknięta droga Wrocław - Radomierzyce. Zmieniona organizacja ruchu, objazd

Remontowany odcinek to droga od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego we Wrocławiu do ul. Kwiatowej w Radomierzycach. Prace polegać będą m.in na wymianie warstw konstrukcyjnych, poszerzeniu jezdni, budowie ciągów pieszo-rowerowych, chodników i zatoczek autobusowych. Przebudowana zostanie sieć oświetlenia, a całość dopełnić ma uporządkowanie otoczenia drogi, posadzenie trawników.
 

Będą objazdy, droga w kierunku WOW zamknięta

Od wtorku, 9 listopada obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Remontowany odcinek będzie zmieniony na jednokierunkowy - kierowcy jadący do Wrocławia nie muszą korzystać z objazdu. Osoby wyjeżdżające z Wrocławia na ul. Grota Roweckiego będą musiały skręcić w prawo - przejazd na wprost w kierunku Radomierzyc będzie niemożliwy.

Objazd poprowadzony będzie przez Biestrzyków ulicą Lipową i Akacjową, a następnie przez Żerniki Wrocławskie w stronę Wrocławia (droga wojewódzka 395 relacji Wrocław-Strzelin). Trasa objazdu przedstawiona jest na poniższej mapie (za Powiat Wrocławski):

Jak można zauważyć, objazd wyznaczono z pominięciem ul. Żernickiej (krótsza trasa). Spowodowane jest to planowanymi utrudnieniami na tej drodze w związku z przebudową gazociągu (w ramach prac nad Wschodnią Obwodnicą Wrocławia). Jednak na chwilę obecną (9.11.2021) ul. Żernicka (oznaczona strzałką na mapie objazdu) pozostaje otwarta, można z niej korzystać stosując się o aktualnych oznaczeń.

Zmiany nie wpłyną na komunikację zbiorową.